قرعه‌کشی مبنای انتخاب متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن اراک است

اراک - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: شمار متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در اراک با سهمیه اعطایی همخوانی ندارد و استفاده از فرآیند قرعه‌کشی مبنای انتخاب متقاضیان ثبت‌نامی برای بهره‌مندی از مزایای این طرح است.

«احمد مرزبان» روز جمعه در گفت و گوبا ایرنا افزود: این تصمیم  بر اساس مصوبه شورای مسکن استان اجرایی شده است تا عدالت برای همه متقاضیان رعایت شود.

وی اظهار داشت: متقاضیان منتخب و اعلامی از سوی اداره کل راه و شهرسازی پس از فرآیند قرعه کشی باید ظرف مدت ۱۵ روز مبلغ اولیه را برای بهره‌مندی از مزایای مسکن‌های درحال ساخت واریز کنند.

 مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: ۹ هزار و ۸۶۴ نفر در کلانشهر اراک برای طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند که پالایش متقاضیان با توجه به شرایط اعلامی درحال انجام است.

مرزبان افزود: یک میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن پرداخت می‌شود و آورده مشمولان این طرح  بستگی به قیمت تمام شده و متراژ واحد منتخب دارد.

وی اظهار داشت: ۲۱ هزار و ۸۰۰ نفر در طرح اقدام ملی مسکن  استان ثبت نام کردند ولی سهمیه ابلاغی برای ساماندهی۱۲ هزار واحد در امیرکبیر و مهاجران و هشت هزار و ۸۹۰ واحد در اراک و سایر شهرهای استان  شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: این استان به گفته وزیر راه و شهرسازی در طرح اقدام ملی مسکن از مناطق پیشرو کشور است که توانسته در همکاری موثر بین‌بخشی در این زمینه مطلوب عمل کند.

تعهد دولت در طرح اقدام ملی مسکن ساخت  ۴۰۰ هزار واحد تا پایان سال ۱۴۰۰ در کشور است.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان و یک‌میلیون و ۴۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =