زنگ مقاومت، ایثار و پیروزی در قزوین نواخته شد

قزوین- ایرنا- همزمان با چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس روز سه شنبه زنگ مقاومت، ایثار و پیروزی با حضور جمعی از مسوولان به صورت نمادین در دییرستان پسرانه شاهدقائم قزوین نواخته شد.

به گزارش ایرنا،مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در این مراسم ضمن تبریک و گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: فرارسیدن سالگرد هشت سال دفاع مقدس بهترین فرصت برای معرفی مجاهدت‌ها و از خود گذشتگی‌هایی رزمندگان اسلام در این دوران به نسل جوان و نوجوان است.
حسنعلی اصغری افزود: دوران هشت سال دفاع مقدس گویای مقاومت ملتی است که با رهبری داهیانه حضرت امام (ره) و  ایمان و توکل بر خداوند موفق به ثبت حماسه ای ماندگار شدند.
وی با بیان اینکه به فرموده مقام معظم رهبری دفاع مقدس به‌عنوان یک واقعه بزرگ در تاریخ انقلاب اسلامی است، اظهار داشت : در این واقعه تاریخی عزتمند رزمندگان با دلاوری و سلحشوری بر نظام سلطه پیروز شده و برای کشور امنیت و اقتدار و عزت به ارمغان آوردند.
این مسوول تصریح کرد: در دفاع مقدس جوانان و رزمندگان اسلام با از خودگذشتی ها و ایثارگری های خود به جهانیان نشان دادند با سلاح ایمان می توان همیشه پیروز و عزتمند بود.


اصغری اضافه کرد: ما باید از هشت سال دفاع مقدس عبرت بگیریم و از انچه که در جامعه اتفاق می افتد درک عمیقی داشته باشیم که این امر نیازمند مدیریت اقتضایی،انعطاف پذیری های منطقی در مباحث مدیریتی، پرهیز از غفلت و  ولایت‌پذیری است.
وی خاطر نشان کرد:  مدیریت مشارکتی و پرهیز از خود رایی ها، رشد فضائل اخلاقی، توجه به سرمایه اجتماعی، افزایش خودباوری، دشمن‌شناسی و تلاش و تعامل برای ایجاد رفتارهای خلاقانه و نوآورانه از دیگر مواردی است که باید امروز بیش از پیش به آنها توجه کنیم.

در ادامه این مراسم فرزندان شهدای مدافع حرم به رسم یادبود تجلیل به عمل آمد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =