۱ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱:۱۵
کد خبرنگار: 884
کد خبر: 84049457
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مشکل قطع آب ۱۰۸۷ مشترک روستایی در شهرستان سیل‌زده تالش حل شد

تهران- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو گفت: با تلاش تیم‌های عملیاتی از یک هزار و ۱۶۲ مشترک که در سیلاب شهرستان تالش دچار قطعی آب شدند، مشکل یک هزار و ۷۸ مشترک برطرف شده و فقط ۷۵ مشترک به‌ علت نبود دسترسی راه‌های مواصلاتی، بدون آب هستند.

به‌گزارش  ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، «میثم جعفرزاده» روز دوشنبه با اشاره به حل مشکل شبکه برق روستاهای سیلزده تالش در استان گیلان افزود: از ۱۳۷ ترانس بی‌برق با ۳۷۰۰ مشترک مناطق سیل‌زده، ۱۳۱ ترانس وارد مدار شده و تنها ۶ ترانس مربوط به چهار روستا با ۱۰۰ مشترک به علت نبود دسترسی و نبود راه‌های مواصلاتی بدون برق است.
وی با تاکید بر اینکه تلاش بی وقفه تیم‌های عملیاتی در مناطق سیل‌زده استان گیلان تا حل کامل مشکل ادامه دارد، خاطرنشان کرد: تیم‌های عملیاتی با تجهیزات کامل در منطقه حاضر هستند و به محض باز شدن حداقل راه دسترسی، شبکه آب و برق در روستاهای باقی‌مانده پایدار خواهد شد.

بارش ۳۳.۵ میلیمتر باران در شبانه روز گذشته در تالش سبب طغیان و سیلابی شدن رودخانه ها شد و خسارت هایی به تاسیسات زیربنایی و راه ها وارد کرد که در نتیجه محور اسالم به خلخال و پل های شهر تالش مسدود شد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان و شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر در منتهی الیه غرب این استان واقع شده اند.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =