حضور دانش‌آموزان چهارمحال و بختیاری در مدارس حدود ۲۷ درصد کاهش یافت

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: حضور دانش‌آموزان این استان در مدارس استان حدود۲۷ درصد کاهش پیدا کرده است.

فرحناز قائدامینی شامگاه دوشنبه در ستاد مقابله با ویروس کرونا چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: حضور دانش‌آموزان در مدارس از ۶۴ درصد در روزهای ابتدایی به ۳۷.۴۱ درصد کاهش پیدا کرد که اکنون به ۲۶.۵۹ درصد کاهش پیدا کرده است.
وی افزود: آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری برای آموزش حضوری و غیرحضوری دانش‌آموزان از مصوبات ستاد مقابله با ویروس کرونا پیروی می‌کند.
قائدامینی تصریح کرد: بیش‌ترین حضور دانش‌آموزان با ۸۵ درصد در شهرستان کوهرنگ و کمترین آن با ۱۹ درصد در شهرستان شهرکرد است.
وی حضور معلمان در مدارس چهارمحال و بختیاری را ۹۸.۵ درصد دانست و یادآور شد: ۹۴.۵ درصد مدیران، ۸۹ درصد معلمان و ۷۲.۳ درصد دانش‌آموزان به شبکه شاد دسترسی دارند.
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: این در حالی است که پنج درصد دانش‌آموزان استان هیچ‌گونه دسترسی به آموزش‌های مجازی ندارند.
وی گفت: تاکنون ۳۰ میلیارد ریال اقلام بهداشتی در ۲ مرحله در مدارس چهارمحال و بختیاری توزیع شده است، در حالی است که امکان مشکل در تامین اقلام بهداشتی در آینده وجود دارد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری نیز با اشاره به وجود ۶۴ دستگاه ترددشمار در استان گفت: میزان ترددهای در این استان همزمان با نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱.۵ درصد و ورودی و خروجی خودرو ۳۲ درصد کاهش داشته است.
عزیزالله روشن راهداری، زمستان را یکی از چالش‌های اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری در زمان شیوع ویروس کرونا اعلام و تصریح کرد: در زمستان امکان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در راهدارخانه‌های استان به‌علت محدودیت مکانی ممکن نیست.
روشن افزود: به‌همین منظور مسوولیت اسکان مسافران در راه مانده در جاده‌های چهارمحال و بختیاری به سایر دستگاه‌های اجرایی سپرده شود.
وی به کمبود فضای استراحت در راهدارخانه‌های چهارمحال و بختیاری اشاره و تصریح کرد: هم‌اکنون حداقل هشت دستگاه کانکس برای جبران کمبود فضای این راهدارخانه‌ها نیاز است.
روشن یادآور شد: رسانه‌ها برای جلوگیری از سفرهای غیرضروری به‌خصوص هنگام بارندگی‌ها اطلاع‌رسانی لازم را به مردم و رانندگان انجام دهند.
به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

چهارمحال و بختیاری  دارای ۲۱۰هزار دانش آموز در ۱۰ شهرستان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha