مقام پارلمانی روس: آمریکا با تحریم ایران به اعتبار سازمان ملل ضربه می‌زند

مسکو- ایرنا- رئیس کمیسیون امور بین المللی دومای روسیه اعلام کرد که آمریکا با تحریم‌های ضدایرانی به اعتبار سازمان ملل متحد ضربه می‌زند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری دولتی تاس، «لئونید سلوتسکی» روز دوشنبه در واکنش به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای تحریم ایران، گفت: آمریکا با وضع تحریم های فراملی در مورد ایران، خود را در مقابل جامعه جهانی قرار می دهد و اعتبار سازمان ملل را مخدوش می کند. 

سلوتسکی خاطرنشان کرد: آمریکا به هیچ وجه اجازه قانونی ندارد با وضع کردن تحریم های فراملی علیه ایران، نقش شورای امنیت سازمان ملل را برعهده بگیرد. 

به گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که دونالد ترامپ دستور تحریم کسانی که به ارسال اسلحه غیرهسته ای به ایران می پردازند را صادر کرده است. 

به گفته سلوتسکی، آمریکا تلاش می کند وضعی به وجود آید که بقیه کشورها با ساز این کشور برقصند. این چالش مستقیم برای قوانین بین المللی و سازمان ملل است و این چالش نباید بدون پاسخ بماند. 

رئیس کمیسیون امور بین المللی دومای روسیه تصریح کرد: آمریکا در تلاش برای بازگرداندن تحریم ها علیه ایران از طریق شورای امنیت متحمل شکست شد. اما ترامپ با دستور خود تصمیم گرفت تا محدودیت تسلیحاتی ایران را احیا کند.

وی افزود: چنین به نظر می رسد که تصمیم سازمان ملل برای آمریکا هیچ اهمیتی ندارد. 

«مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز  یکشنبه با صدور بیانیه‌ای و به رغم مخالفت جهانی، در اقدامی یکجانبه مدعی شد که تمام تحریم‌های سازمان ملل از جمله تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران از سر گرفته شده است. وزیر امور خارجه آمریکا در حالی مدعی از سرگیری تحریم‌ها از جمله تحریم های تسلیحاتی علیه ایران شده که چندی پیش شورای امنیت سازمان ملل با رد پیش‌نویس قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران، مخالفت صریح خود را با آن اعلام کرد و بجز آمریکا، تنها کشور دومنیکن به آن رأی مثبت داد.

وزارت امور خارجه روسیه  روز گذشته در بیانیه‌ای با بیان اینکه «آمریکا با ارائه اطلاعات نادرست در مورد بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران به گمراه کردن جامعه جهانی ادامه می‌دهد» اعلام کرد که ادعای آمریکا در مورد بازگرداندن تحریم‌ها واقعیت ندارد و جهان برای نگاه به برجام عینک آمریکایی نمی زند.

در این بیانیه اعلام شده که بدیهی است مقام های آمریکایی می دانند که ادعای آنها در این مورد واقعیت ندارد؛ به همین خاطر همه کسانی را که با دیدگاه آن موافق نیستند تهدید به وضع تحریم و مجازات های دیگر می کند. به نظر می رسد دستگاه سیاست خارجی آمریکا استدلال های دیگر ندارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =