موزه دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت استان بوشهر گشایش یافت

بوشهر- ایرنا- نمایشگاه مقاومت و دستاوردهای دفاع مقدس استان بوشهر همزمان با چهلمین سالگرد جنگ تحمیلی در موزه دریا و دریانوردی این استان راه اندازی شد.

به گزارش ایرنا، فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر شامگاه دوشنبه در این آئین گفت: هدف از برپایی نماشگاه دفاع مقدس به نمایش گذاشتن بخشی از افتخارات این ملت در دوران دفاع مقدس و آشنایی نسل جوان با حماسه آفرینی مردم به خصوص جوانان در آن روزگار است.  

سردار علی رزمجو اضافه کرد: این نمایشگاه با همت دست اندکاران جنگ، نیروهای مسلح و جهاد کشاورزی بعنوان سنگرسازان بی سنگر و سایر دستگاه‌هایی که در هشت سال عشق و ایثار در جبهه‌های جنگ نقشی داشتند برپا شده است.

وی بیان کرد: تلاش شده در این نمایشگاه، بخشی از دستاوردهایی که امروز بر توان بازدارندگی جمهوری اسلامی افزوده است به نمایش گذاشته شود.

رزمجو ادامه داد: امروز نیز ملت ایران به خصوص جوانان با استفاده از فرهنگ و تجربیات دوران دفاع مقدس در خاک‌ریزهای مختلف فرهنگی، دفاعی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی حضور دارند و از دستاوردهای نظام حفاظت می‌کنند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر نیز گفت: تلاش شده در این نمایشگاه بخشی ازجان‌فشانی‌ها و فداکاری‌های نظامیان و حماسه آفرینی سنگر سازان بی سنگر، شرکت پایانه‌های نفتی خارگ، هلال احمر و راهداری و حمل و نقل جاده ای و قشرهای گوناگون مردم به نمایش گذاشته شده است.

سرهنگ علیرضا غریبی افزود: نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس استان بوشهر از ۴۵ غرفه تشکیل شده است.

وی یادآور شد: مردم و علاقه‌مندان می‌توانند تا هفتم مهر از ساعت ۱۷ تا ۲۲ در موزه دریانوردی نیروی دریایی ارتش از نمایشگاه دستاوردهای هشت ساله جنگ تحمیلی بازدید کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =