اختصاص ۱۰۰ هکتار برای احداث شهرک صنعتی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان

اردبیل-ایرنا-مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: مقرر شده در گام نخست ایجاد شهرک صنعتی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان ۱۰۰ هکتار زمین برای شروع عملیات اختصاص یابد.

محمد اهلی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: شهرک صنعتی مشترک میان ایران و جمهوری آذربایجان در نقطه صفر مرزی میان ۲ کشور و در منطقه تازه کند شهرستان پارس آباد  احداث  خواهد شد.

وی بیان کرد: پس از معرفی اراضی ملی و انجام مطالعات مکان‌گزینی از سوی فرمانداری پارس آباد، موضوع برای طرح و تصویب در هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و اخذ مصوبه هیات وزیران، به سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ارسال خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل ایجاد شهرک صنعتی مرزی در مناطق محروم و مرزی را سبب توسعه و ایجاد اشتغال در این منطقه دانست و گفت: با احداث شهرک صنعتی مشترک، مقدمات حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در استان بیشتر خواهد شد.

وی ایجاد شهرک صنعتی مرزی مشترک را گشایش فصل جدیدی در تقویت ارتباط دو جانبه با کشور جمهوری آذربایجان دانست و افزود: استفاده از موقعیت مرزی استان اردبیل می‌تواند نقش بسزایی در افزایش تولید و صادرات به کشورهای همجوار داشته باشد.

استان اردبیل داری ۲۱ شهرک و نواحی صنعتی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha