خیران ۲۰ میلیارد ریال برای تکمیل بقعه امام‌زادگان آستارا کمک کردند

آستارا - ایرنا - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا گفت: خیران در نیمه نخست امسال ۲۰ میلیارد ریال برای تکمیل ساختمان بقعه امام‌زادگان ابراهیم و قاسم (ع) کمک کردند و این مبالغ برای نازک‌کاری داخل و سربند حسینه هزینه می‌شود.

جمشید مهدوی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ۲ گلدسته حرم به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال تا ماه آینده نصب و آینه ‌کاری و کاشی ‌کاری داخل حرم تا هشت ماه آینده و سربند حسینیه به مساحت یک هزار و ۸۰۰ متر مربع تا آذرماه تکمیل خواهد شد.

وی ادامه داد: در روزهای گذشته نیز ۱۵ میلیارد ریال وام بدون بهره از سازمان اوقاف و امور خیریه برای انجام عملیات عمرانی بقعه امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع) اختصاص یافت.

وی اظهار کرد: بازسازی ساختمان حرم از سال ۸۴ آغاز و تاکنون با صرف ۳۵ میلیارد ریال، پیشرفت فیزیکی آن به ۷۵ درصد رسیده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا یادآور شد: حرم امامزادگان در کنار جاده آستارا - تالش با ۱۵۰ خادم افتخاری، در مناسبت های ملی و مذهبی نظیر اربعین حسینی، مورد توجه مسافران و گردشگران است.

امامزادگان ابراهیم و قاسم از نوادگان امام موسی کاظم (ع) هستند و در سال ۲۵۳ هجری قمری در راه ترویج اسلام به شهادت رسیده اند و حرم مطهر آنها در فاصله هفت کیلومتری آستارا، ملجا و ماوای عاشقان اهل بیت (ع) است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =