روستاهای زنجان تا پایان امسال به اینترنت پُرسرعت متصل می‌شوند

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: به دنبال سفر اخیر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به زنجان وسایل سخت افزاری ارتقای اینترنت وارد استان شد که طی سه مرحله آبان، بهمن و اسفند ماه تمامی روستاهای بالای 20  خانوار فاقد اینترنت به این فناوری متصل خواهند شد.

فتح الله حقیقی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان افزود: با اختصاص اعتبار لازم از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پایان امسال اینترنت پرسرعت در تمامی مناطق استان گسترش می یابد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه فرمانداران شهرستانهای استان با تشکیل ستاد فرعی پیشگیری از کرونا، به مدارس توجه بیشتری داشته باشند اظهار داشت: علاوه بر آن  بصورت میدانی از وضعیت مدارس و نحوه استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده روزانه بازدید  و تمهیدات لازم را برای رفع مشکلات اتخاذ کنند.

حقیقی گفت: با توجه به افزایش تولیدات ماسک، همه فرمانداران مشکل کمبود و عرضه این وسیله بهداشتی با قیمت بالاتر از یک هزار تومان را با رایزنی های لازم حل و فصل کنند و نسبت به مسؤولیت محول شده اهتمام جدی داشته باشند.

این مسؤول تاکید کرد: طبق برنامه اعلام شده ماسک یکهزار تومانی و مواد ضدعفونی کننده ارزان قیمت باید در فروشگاه فرهنگیان استان توزیع شود که علاوه بر فرهنگیان دانش آموزان نیز می‌توانند نسبت به تهیه اقلام مورد نیاز اقدام کنند.

وی آموزش رعایت موارد بهداشتی و پروتکل ها برای مدیران مدارس و خدمتکاران را مهم عنوان کرد و گفت: این کار با سرعت بیشتری با همکاری رووسای بهداشت در یک زمان معقول انجام و فعالیت ها به دقت رصد شود.

حقیقی افزود: با توجه به بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی و با همکاری مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل آموزش و پرورش استان غربالگری مستمر معلمان و دانش آموزان در اولویت باشد.

استاندار زنجان با بیان اینکه با توجه به فصل پاییز همزمانی بیماری آنفلوانزا با بیماری کووید - 19 ارائه آموزش های دقیق بهداشتی امری ضروری است، گفت: در این خصوص آموزش ها با بهره گیری از کارشناسان مجرب از طریق رسانه استانی انجام گیرد.

وی با اشاره به اینکه تا پایان هفته آینده 50 هزار ماسک رایگان و به همین میزان مواد ضدعفونی با همکاری سازمان صمت استان در اختیار آموزش و پرورش استان قرار می گیرد اظهار داشت: اولویت توزیع این اقلام در مدارس کم برخوردار خواهد بود و این کمک ها همچنان تداوم خواهد داشت.

حقیقی افزود: هدایت سمن ها و خیریه ها جهت خرید تبلت برای دانش آموزان بی بضاعت در این استان نیز با حضور دستگاه‌های متولی امر جلسه تشکیل داده تا مساعدت هایی در راستای تحقق این مساله انجام گیرد.

وی در خصوص اجرای برنامه ملی " کوچ " ( کنترل اضافه وزن و چاقی دانش آموزان) نیز گفت: برای تحقق برنامه های این بخش نیز می توان با تشکیل کمیته و تهیه نرم افزار مربوطه نسبت به ثبت قد و وزن دانش آموزان اقدام و سپس راهکارهای عملیاتی اجرا کرد.

استاندار زنجان لزوم هماهنگی شاخصهای پروتکل های بهداشتی کرونا از سوی آموزش و پرورش و مرکز بهداشت علوم پزشکی استان را یادآور شد و گفت: احصا و ارائه آمار مشترک در این بخش می تواند مشکلات و معضلات موجود را کاهش  دهد.

وی اضافه کرد: طبق گزارش اعلام شده مدارس شهرهای ماهنشان، ایجرود و خدابنده در زمینه اجرای پروتکلهای بهداشتی عملکرد چندان مطلوبی ندارند که در این راستا باید بیش از گذشته اقدامات لازم را ارتقا دهند.

حقیقی همچنین در خصوص راه اندازی آزمایشگاه فوق تخصصی کرونا در این استان نیز از سازمان مدیریت و برنامه ریزی و معاونت اقتصادی  استانداری خواست با تامین شرایط لازم این کار مهم را به سرانجام برسانند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =