صرفه جویی ۵۰۰ مگاواتی برق تهران در تابستان امسال

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: در تابستان امسال با مشارکت های مردمی و مدیریت در مصرف شاهد کاهش ۵۰۰ مگاواتی برق در پایتخت بودیم.

به گزارش ایرنا، حسین صبوری عصر دوشنبه در بیست و دومین جشنواره شهید رجایی در استانداری تهران با بیان اینکه از سال۹۱ تا ۹۶ به صورت متوسط سالانه چهار درصد مصرف برق تهران افزایش داشت گفت: از سال ۹۶ تا ۹۸ این رقم به ۱.۵ درصد رسید و امسال با اقدامات جهادی و مشارکت مردمی شاهد صرفه جویی برق هستیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: به دنبال افزایش دما در تابستان امسال و مصرف برق در کلان شهر تهران و ضرورت مدیریت بار شبکه توزیع، ۲۲ هزار مشترک بزرگ در پایتخت با امضای تفاهم نامه هایی به کاهش مصرف برق در ساعات اوج بار کمک کردند.

وی با اشاره به اینکه ۹۵  درصد خدمات شرکت برق پایتخت به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه های مختلف انجام می شود گفت: میز خدمت شرکت برق تهران بزرگ به خانه های شهروندان رفته است و از طریق الکترونیکی و سامانه های مختلف می توانند خدمات دریافت کنند.

وی افزود: ارائه خدمات غیرحضوری از ۵۰۰ هزار تردد سالانه مشترکان به مراکز ۲۲ گانه برق تهران کاسته است ضمن اینکه باعث کاهش آلودگی هوا، کاهش بار ترافیک شهری و افزایش سلامت اداری و سایر موارد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ ادامه داد: همچنین حذف قبوض کاغذی یکی از خدمات دولت الکترونیک است که از ۳۰ میلیون تومان هزینه برای صدور قبض و توزیع برق جلوگیری کرد.

وی با اشاره به رصد مصرف برق ۸۵ هزار مشترک بزرگ گفت: این مشترکان که ۴۰ درصد برق تهران را مصرف می کردند با نصب کنتور هوشمند و از طریق سامانه های مختلف؛ مصرف برقشان از راه دور کنترول می شوند.

صبوری خاطر نشان کرد: برق تهران با ۳۳ هزار کیلومتر، ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک دارد.

وی اضافه کرد: هر مشترک در سال ۹۵، ۱۸۰ دقیقه خاموشی را تجربه می کرد که برنامه ریزی شده است این آمار تا سال ۱۴۰۰ به ۸۰ دقیقه برسد.

به گفته وی، با اجرای طرح هوشمندسازی مراکز حوادث و اتفاقات شبکه توزیع برق موسوم به طرح هما و طرح های وسیعی که در زمینه افزایش تاب آوری شبکه توزیع برق پایتخت اجرایی شده است میزان تلفات شبکه از ۹.۲ درصد در سال ۱۳۹۲ به رقم ۶.۲ درصد در پایان سال جاری کاهش خواهد یافت.

 بیست و دومین جشنواره شهیدرجایی استان تهران از ساعت ۱۴ امروز، دوشنبه آغاز و برگزیدگان این جشنواره معرفی شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =