فرماندار باواریا: سوپرجام اروپا در بوداپست مستعد بدل شدن به یک فاجعه کرونایی است

تهران- ایرنا- فرماندار ایالت باواریای آلمان در آستانه دیدار سوپرجام اروپا مابین بایرن مونیخ و سویا در بوداپست مجارستان، از هواداران بایرن خواست تا از سفر به مجارستان خودداری کنند در غیر این‌صورت سوپرجام به کانون شیوع کووید-۱۹ بدل می‌شود.

به گزارش ایرنا، قهرمان بوندسلیگا که لیگ قهرمانان را فتح کرده است، پنجشنبه هفته جاری در پایتخت مجارستان به مصاف قهرمان لیگ اروپا یعنی سویا خواهد رفت.

در آستانه این دیدار، «مارکوس شودر» گفت: از فکر کردن به سوپرجام هم دچار سردرد می‌شوم؛ بوداپست یک منطقه پرخطر است. باید محتاط باشیم تا مبادا این رویداد به چیزی شبیه به فاجعه ابتدای سال در ایشگل بدل نشود.

در ابتدای سال جاری، در اقامتگاه زمستانی ایشگل هزاران نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند؛ جایی که کووید-۱۹ در تجمعات پرتراکم پیست اسکی حتی در آغاز همه گیری، محل مناسبی برای رشد و شیوع پیدا کرده بود.

شودر گفت که در صورتی که چندین هزار باواریایی به مجارستان سفر کنند، به محض بازگشت باید به قرنطینه بروند؛ در مجارستان آمار موارد ابتلا صعودی شده است.

وی افزود: درخواست من این است که در مورد این سفر دوباره بازنگری کرده و ببینند که آیا این سفر واقعا ضرورت دارد یا خیر؛ سوپرکاپ بازی هیجان انگیزی است اما آنقدرها هم مهم و تعیین کننده نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =