۳۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۴۲
کد خبرنگار: 2217
کد خبر: 84049265
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

استاندار گیلان: آسیب‌دیدگان از سیلاب در تالش حمایت می‌شوند

آستارا - ایرنا - استاندار گیلان برآورد اولیه میزان خسارت‌های سیل در شهرستان تالش را بالغ بر ۱۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد و به آسیب‌دیدگان از سیلاب اطمینان داد که دولت، اقدامات حمایتی لازم را در خصوص آنها به عمل خواهد آورد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ارسلان زارع عصر دوشنبه در بازدید میدانی از مناطق سیلزده شهرستان تالش اظهار کرد: میزان بارندگی در این شهرستان به نسبت بارش های درازمدت، بی سابقه بوده و طی مدت چهار ساعت بالغ بر ۲۴۰ میلی متر باران باریده و حجم بارش ها در طول شبانه‌روز گذشته از ۳۰۰ میلی متر تجاوز کرده است.

وی افزود: به دنبال اعلام هواشناسی مبنی بر پیش بینی وقوع بارندگی در غرب گیلان، به مردم و کشاورزان در سطح گسترده اطلاع رسانی شده بود و میزان خسارت‌ها با وجود حجم زیاد بارندگی، به دلیل همکاری های مناسب، کمتر است. 

وی ادامه داد: نیروهای امدادی به محض وقوع سیل در منطقه حضور داشتند و از صبح روز گذشته نیز مدیران مرتبط استانی به صورت میدانی پای کار بوده و بر روند خدمات رسانی ها نظارت می کنند.

زارع بیان کرد: به دلیل حجم بالای آب و طغیان رودخانه ها بخشی از تاسیسات زیربنایی و اراضی کشاورزی، جاده های روستایی و منازل مسکونی آسیب دیده و  ۱۰ واحد مسکونی روستایی به صورت کامل تخریب و به تعدادی از واحدها نیز بین ۱۰ تا ۹۰ درصد آسیب وارد شده است.

 وی به حضور کارشناسان بنیاد مسکن در تالش و انجام برآورد میزان خسارت های وارده به منازل مسکونی اشاره و خاطرنشان کرد: از تعداد ۶ جاده ارتباطی مسدود شده روستایی، راه سه روستا بازگشایی شده و بقیه نیز به سبب حجم بالای گل و لای تا فردا بازگشایی می‌شود.

استاندار گیلان گفت: بخش اعظمی از قطعی آب، برق و گاز تا امشب رفع خواهد شد و بخش باقیمانده نیز تا فردا وصل می شود و به آن دسته از افرادی که منازلشان به صورت گسترده آسیب دیده، هلال احمر و دیگر دستگاه ها امدادرسانی می کنند.

 وی همراهی و صبوری مردم را در مدیریت شرایط، کمک کننده دانست و اظهار کرد: به سبب اهتمام رئیس جمهوری، مجموعه دولت و قول مساعد برای حمایت های اعتباری، پس از برآورد کامل خسارات ها از طریق سازمان مدیریت بحران کشور، اقدامات و پیگیری های لازم برای جبران خسارت ها صورت خواهد گرفت.

از ساعت  ۱۸ و ۳۰ دقیقه عصر شنبه تا ۶ صبح  روز یکشنبه در منطقه  ماشین خانه کرگانرود بارش  ۲۴۰ میلیمتر باران ثبت شده و این میزان بارش در ۱۲ ساعت به طور متوسط ۲۱ درصد از میزان بارش سالیانه  است و همچنین وقوع سیلاب در منطقه تالش، مرد ۷۵ ساله و نوجوان ۱۳ ساله‌ای را به کام مرگ فرو برد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.  

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =