شهردار: ۴۳ میلیارد ریال قیر با مشارکت شهرداری اراک خریداری شد

اراک - ایرنا - شهردار اراک گفت: قیر مورد نیاز برای بازسازی و اجرای طرح‌های مدیریت شهری با اعتبار ۴۳ میلیارد ریال خریداری شد.

«محمد کریم شفیعی» روز دوشنبه در نشست صحن علنی شورای اسلامی کلانشهر اراک افزود: قیر مورد نیاز شهرداری این شهر تاپایان سال جاری تامین و مشکلی برای تامین آن وجود ندارد.

وی از آغاز طرح جهادی آسفالت و لکه‌گیری خیابان‌های شهر اراک خبرداد و گفت: آسفالت، روکش و لکه‌گیری خیابان‌های اصلی شهر در دستور کار شهرداری قرار دارد.

شهردار اراک ادامه داد: اکنون عملیات آسفالت، جدول کشی و لکه‌گیری اطراف تقاطع غیر همسطح شهید صیدی این شهر انجام شده و پس از بهره‌برداری از این طرح، عملیات لکه‌گیری و آسفالت خیابان‌های منطقه یک آغاز می‌شود.

شفیعی با یادآوری نامگذاری یکم مهرماه به عنوان وز جهانی بدون خودرو گفت: بر اساس ابلاغ وزارت کشور در تمامی شهرهای کشور یک مسیر برای پیاده روی مردم در این روز مسدود و به مردم اجازه پیاده روی بدون خودرو در این مسیر داده می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به مجوز شورای ترافیک استان مرکزی و شورای تامین شهرستان اراک خیابان شهید بهشتی این شهر از میدان شهدا تا میدان شهدای هفتم تیر از ساعت ۱۶ تا ۲۲ مسدود شده و به مردم اجازه پیاده روی در این مسیر به مناسبت روز بدون خودرو داده می‌شود.

شهردار اراک از بهره‌برداری از تقاطع غیر همسطح شهید صیدی همزمان با دهم مهرماه امسال خبرداد و گفت: همزمان با بهره‌برداری از این طرح عملیات اجرایی طرح‌های غیر همسطح اراک آغاز می شود.

وی افزود: بیست و هشتم مهرماه امسال نیز آیین گرامیداشت روز اراک با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی مناسب برگزار می‌شود.

شهردار اراک گفت: سه محور گردشگری طبیعی، تاریخی و مدرن از جمله شاخصه‌های توسعه و پیشرفت این شهر است.

شفیعی ادامه داد: تالاب میقان اراک نخستین محور گردشگری اراک بوده و نیاز است تا این شهر از طریق یونسکو به عنوان شهرتالابی ثبت جهانی شود.

وی اظهار داشت: بر این اساس مقرر شده‌ است طرح‌های گردشگری در اطراف تالاب شهر اراک ایجاد شود.

شهردار اراک گفت: گردشگری تاریخی از دیگر محورهای توسعه و پیشرفت اراک است و معرفی بازار تاریخی باید در دستور کار مسئولان استانی و شهرستانی قرار گیرد.

شفیعی افزود: ۲۰ میلیارد ریال اعتبار سال گذشته به بازار تاریخی اراک اختصاص یافت و با اختصاص این اعتبار بازسازی نقاط در حال تخریب این بنا در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: معرفی دره گردوی اراک نیز به عنوان محور گردشگری مدرن در دستور کار شهرداری بوده و بر این اساس عملیات زیرساختی این طرح آغاز شده‌ است.

شهردار اراک گفت: ۱۵۰ میلیارد ریال بودجه برای اجرای طرح‌های گردشگری به دره گردوی اختصاص یافته‌است.

عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک نیز در این نشست گفت: بر اساس آمارهای موجود خط فقر در کشور ۱۰۰ میلیون ریال عنوان شده و پایین بودن حقوق کارگران مشکلاتی را برای این افراد به همراه داشته‌ است.

«ایرج رضایی» افزود: با توجه به سرعت بالای خودروها در خیابان خرم اراک نیاز است طرح کنترل سرعت در این خیابان اجرا و ۲ تا سه پل عابر پیاده برای تسهیل در عبور و مرور مردم در این خیابان نصب شود.

وی ادامه داد: ایجاد ایستگاه میوه و تره بار در بودجه سال جاری در نقاط پنج گانه کلانشهر اراک اختصاص یافت که ایجاد این ایستگاه‌ها با توجه به ایجاد پیاده راه در مرکز این شهر و انتقال میوه فروشان خیابان این امام خمینی (ره) به این ایستگاه‌ها باید در دستور کار شهرداری قرار گیرد.

کلانشهر اراک مرکز استان مرکزی است و در این منطقه بیش از ۶۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =