جشنواره فیلم با محوریت مناسب‌سازی فضای شهری در قزوین برگزار می‌شود

قزوین - ایرنا - مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: این اداره‌کل در نظر دارد به زودی برای برگزاری یک جشنواره فیلم کشوری با محوریت مناسب سازی فضاهای شهری و اداری پیش قدم شود.

به گزارش ایرنا، علیررضا وارثی روز دوشنبه در نشست ستاد مناسب‌سازی محیط شهری و اماکن عمومی افزود: این جشنواره می‌تواند ضمن فرهنگ‌سازی دغدغه‌ها و چالش‌های حضور معلولان در جامعه، مردم را نسبت به نیازهای افراد دارای معلولیت آگاه کند.
وی فرهنگ‌سازی را یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و چالش‌های حوزه معلولان دانست که می‌تواند بسیاری از مشکلات آنها را برطرف کند و یادآورشد: اگر یک مدیر با نیازهای معلولان جامعه آگاه باشد دیگر نیازی به توضیح و تفسیر دغدغه‌های حوزه معلولان وجود ندارد.
مدیرکل بهزیستی استان قزوین تصریح کرد: سازمان‌ها و ادارتی که در بحث مناسب‌سازی فضای ادارای و عمومی امتیاز ضعیف و متوسط کسب کردند باید تا سه ماه آینده نسبت به مناسب‌سازی سازمان خود برنامه‌ریزی کرده تا براساس شاخص‌ها مجدد مورد ارزیابی قرار گیرد.
وارثی ادامه داد: در همین راستا نیز تفاهم نامه‌ای با مدیران و سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه افراد دارای معلولیت به ویژه کانون معلولین توانا امضا می‌شود تا حداکثر هم‌افزایی برای مناسب‌سازی فضای ادارای و عمومی به وجود آید.

به گفته وی  باید در ارزیابی مناسب‌سازی فضای عمومی و ادارات از افراد دارای معلولیت و سازمان‌های فعال در این حوزه استفاده کرد چرا که این افراد بیشتر از سایرین با مناسب‌سازی و مفهوم آن درگیر هستند.

فضای شهری و ادارات باید برای معلولان و سالمندان مناسب سازی شود
رئیس سازمان نظام مهندسی استان قزوین نیز گفت : در خصوص مناسب‌سازی فضای شهری و ادارات استان باید علاوه بر افراد دارای معلولیت، سالمندان را نیز به صورت جدی مورد توجه قرار داد چرا که جامعه کنونی ایران به سمت سالمندی می‌رود و اگر امروز فکری برای آن نشود در آینده با مشکلات عدیده‌ای روبه رو خواهیم شد.
سیدکاظم مجابی افزود: آسانسور از جمله مواردی است که موانع جدی در مسیر مناسب‌سازی فضاهای ادارای و ساختمان‌ها ایجاد کرده و باید برطرف کننده نیاز معلولان در حمل و نقل و جابه جایی باشد.

به گفته رئیس سازمان نظام مهندسی استان قزوین ، نحوه جاگذاری آسانسور در ساختمان‌ها به نحوی است که خود آن به یکی از دغدغه‌های معلولان این استان تبدیل شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =