رسالت مهم مدیران اجرایی توسعه و حمایت از سرمایه‌گذاری است

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین مهمترین رسالت مهم مدیران دستگاه‌های اجرایی را توسعه و حمایت از سرمایه‌گذاری دانست و گفت: انجام این وظیفه برای ما یک ماموریت شرعی محسوب می‌شود.

هدایت‌الله جمالی‌پور عصر دوشنبه در جلسه کارگروه اقتصادی استان تصریح کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری تا سال ۹۰ شعار سال را برمبنای مسایل فرهنگی تعیین می‌فرمودند اما پس از آن و تاکنون رویکرد این شعار پیرامون مسایل اقتصادی نامگذاری شده چرا که با تقویت حوزه اقتصادی شاهد قدرتمندتر شدن سایر زیرساخت‌ها خواهیم بود.

وی با بیان اینکه اشتغال زیرشاخه تولید و سرمایه‌گذاری است، افزود: در صورتی که این ۲ بخش تقویت شوند موضوعات مربوط به اقتصاد و مشکلات پیرامونی آن نیز حل و فصل خواهد شد.

جمالی‌پور یادآور شد: امروز کشور ما در حوزه اقتصاد با مشکلاتی روبرو است که باید همه ما برای این بخش برنامه‌ریزی مدون و جامعی داشته باشیم و هیچ عذر و بهانه و کم کاری هم قابل قبول نیست.

استاندار قزوین با اشاره به اینکه همه ما تکلیف ملی و شرعی داریم تا مباحث اقتصادی را جدی بگیریم، تاکید کرد: به عنوان مثال، بانکها باید از تمام ظرفیت و توان خود در حوزه پرداخت تسهیلات استفاده کنند تا رسالت سنگینی که امروز برعهده ما گذاشته شده را با موفقیت به پایان برسانیم در غیر این صورت هزینه‌های سنگینی را باید در آینده عهده‌دار باشیم.

وی اضافه کرد: اگر یک واحد تولیدی بخوابد برای به حرکت درآوردن دوباره آن باید راه سختی را طی کنیم و به همین لحاظ هنر ما مدیران باید بازگشایی گره‌ها باشد و به همین جهت سرمایه‌گذاران باید همواره مورد تکریم ما باشند.

جمالی‌پور با اشاره به اینکه مدیران دستگاه‌ها همچنین باید با مردم ارتباط عاطفی برقرار کنند تا آنان در شرایط سخت اقتصادی روزنه امیدی داشته باشند، اظهار داشت: حرمت مردم در همه شرایط باید حفظ شود و حتی اگر مطالباتشان ناحق هم باشد باید با عملکرد خود آستانه تحمل مردم را روز به روز بالاتر ببریم.

استاندار قزوین ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: بدون شک آنانی که در دوران سخت جنگ حضور داشتند از صالح‌ترین افراد جامعه بودند و متاسفانه ما امروز از اخلاقیاتی که در آن دوران رواج داشت فاصله گرفته‌ایم و در حالی که باید به اخلاق، معنویات و صدق رفتار که باعث نجات ما می شوند، روی بیاوریم اما روز به روز با آن فاصله می‌گیریم. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =