استاندار: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی اماکن تهران کمرنگ شده است

تهران- ایرنا- استاندار تهران می‌گوید: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی از اماکن کلانشهر تهران کمرنگ شده و باید نظارت بیشتری در اماکن عمومی از جمله نانوایی‌ها، بانک‌ها و مجتمع های تجاری صورت بگیرد.

«انوشیروان محسنی‌بندپی» عصر دوشنبه در حاشیه برگزاری بیست و دومین جشنواره شهید رجایی استان تهران به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این روزها بر اساس ارزیابی‌ها میزان ریسک‌پذیری در مترو و اتوبوس به ۴۵ تا ۵۰ درصد رسیده است.

وی تصریح کرد: استفاده از ماسک در مترو و اتوبوس مناسب بوده اما این اماکن در رعایت فاصله اجتماعی این اماکن پرخطر شده است.

استاندار تهران تاکید کرد: روزانه یک میلیون سفر در مترو انجام می‌شود و ۸۰۰ هزار مسافر با اتوبوس جابجا می‌شوند؛ در حالی که فاصله میان آنان بسیار ناچیز است و در چنین شرایطی باید هم شاهد شیوع بیشتر بیماری کرونا باشیم.

وی با بیان اینکه میزان بیماران سرپایی، بستری و حتی مرگ و میر در این استان افزایشی است، تاکید کرد: دستگاه‌های نظارتی در این زمینه باید اقدام بیشتری داشته باشند و با متخلفان برخورد کنند.

«محسنی بندپی» در زمینه دورکاری کارمندان دولت نیز بیان کرد:‌ فعلا دورکاری کارمندان ادارات لغو شده اما برابر مصوبه‌های ستاد ملی کرونا کارمندانی که بیماری زمینه‌ای دارند، می‌توانند به دورکاری بروند اما دورکاری مابقی کارمندان فعلا در دستور کار نیست.

وی با اشاره به برگزاری بیست و دومین جشنواره شهید رجایی نیز اضافه کرد:‌ امروز از برخی دستگاه‌هایی که در زمینه خدمت‌رسانی به مردم خوب عمل کردند، در گروه‌های پنجگانه «آموزشی، پژوهشی و فرهنگی»، «عمومی و قضایی»، «سلامت و رفاه اجتماعی»، «تولیدی و خدماتی»، «زیربنایی و توسعه زیرساخت» و تعداد دیگری از زمینه‌ها تجلیل شد.

به گزارش ایرنا بیست و دومین جشنواره شهید رجایی با معرفی و قدردانی از ۱۸ دستگاه برتر اجرایی استان تهران عصر امروز- دوشنبه - در محل استانداری تهران برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =