طرح ملی «هر کارمند یک حامی» در کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود 

یاسوج- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح ملی «هر کارمند حامی یک فرزند معنوی» به زودی و همزمان با سراسر کشور در این استان اجرا می شود. 

قباد مبشری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شعار این طرح ملی «هیچ فرزندی در ایران اسلامی از ایتام و فرزندان  محسنین نیازمند بدون حامی نباشد» است. 

وی افزود: هدف از اجرای این طرح ملی در کهگیلویه و بویراحمد و دیگر نقاط کشور مشارکت دادن هر چه بیشتر کارکنان دستگاه ‌های دولتی  و خصوصی برای حمایت لازم از ایتام و فرزندان محسنین نیازمند است. 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این طرح ملی از اقدام های مهم برای خدمت‌ رسانی مطلوب تر به ایتام  و فرزندان محسنین نیازمند کشور و استان است. 

مبشری عنوان کرد: امید است این طرح ملی با بهره ‌گیری لازم از تمامی ظرفیت‌ های کهگیلویه و بویراحمد به نحو احسن در استان اجرا شود. 

وی ابراز داشت: دبیرخانه این طرح ملی در آینده ای نزدیک در استانداری کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی و فعال می ‌شود. 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲ طرح اکرام ایتام و محسنین از طرح ‌های موفق کمیته امداد کشور و این  استان در زمینه جلب مشارکت‌ های مردمی است. 

مبشری اظهار داشت: پنج هزار و ۳۵۶ یتیم و فرزند محسنین زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد دارای حامی  هستند. 

وی افزود: هم اینک ۲۳۰ فرزند محسنین و ۶۰ یتیم زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد حامی ندارند. 

مبشری بیان کرد: مردم و نیکوکاران کهگیلویه و بویراحمد می ‌توانند با شماره گیری کد دستوری #۰۷۴*۸۸۷۷* از طریق گوشی تلفن همراه،  نام نویسی در سایت ‌های اکرام ایتام و محسنین یا مراجعه حضوری به دفاتر کمیته امداد امام خمینی (ره) استان برای حامی شدن و کمک به ایتام و فرزندان محسنین زیر پوشش این نهاد حمایتی اقدام کنند. 

فرزندان محسنین کودکانی هستند که والدین آنها از یکدیگر جدا شده و از سوی مادر سرپرستی می‌ شوند یا آنکه پدرشان در قید حیات بوده  اما به دلیل بیماری یا زمین گیر بودن قادر به تأمین معاش خانواده نیست. 

افزون بر ۴۵ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۱۱۴ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد هستند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =