نمایشگاه چهل سال دفاع در آموزش و پرورش البرز گشایش یافت

کرج- ایرنا- به مناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاه چهل سال دفاع و مقاومت درآموزش و پرورش استان البرز با رویکرد ایثار و شهادت گشایش یافت.

این نمایشگاه با حضور خانواده معظم شهدا، مسئول بسیج فرهنگیان کشور و معلمان روز دوشنبه درمحوطه اداره کل آموزش و پرورش البرز با شعار " ما ملت امام حسینیم " دایرشد.

دراین نمایشگاه تصاویر و وصیت نامه شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم به ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای فرهنگی و دانش آموز استان البرز به نمایش درآمده است.

رییس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش البرز دراین آیین گفت: این اقدام فرهنگی با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان مهمترین عامل خنثی کننده شبیخون فرهنگی دشمنان اسلام، انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام شد.

جواد محمدی به نمایش گذاشتن فلسفه شهادت و تداعی حماسه آفرینی مردم در دوران ۸ سال دفاع مقدس و دفاع از اسلام در آن سوی مرزهای کشور ' مدافعان حرم '  را از اهداف مهم دایر شدن این نمایشگاه ذکر کرد.

وی بصیرت افزایی، انگیزه دهی، رفتارسازی و تجربه آفرینی را از دیگراهداف برپایی این نمایشگاه برای بازدید کنندگان عنوان کرد.

وی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت جامعه را درمقابل توطئه های دشمنان مصون نگه می دارد، اضافه کرد: در جامعه ای که الگوی مردمش فرهنگ عاشورایی و ایثار و شهادت باشد، دشمن پیروز میدان نمی شود.

رییس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش البرز ادامه داد: به منظورترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه باید به فرهنگ پژوهش محوری در حوزه ایثار و شهادت نگاه ویژه ای درسطح مدارس شود.

وی با اشاره به اینکه استان البرز دردوران دفاع مقدس ۹۳ معلم و ۳۷۶ دانش آموز تقدیم انقلاب کرده است، افزود: برای آشنایی دانش آموزان با فرهنگ غنی ایثار و شهادت اقدامات فرهنگی مختلفی درقالب پیام، تصاویر، دلنوشته و بخشی از وصیت نامه شهدا و یا معرفی کتاب با محوریت شهدا و جنگ تحمیلی در شبکه شاد، حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی بارگذاری می شود.

محمدی تاکید کرد: تلاش برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و پراکنده کردن عطر شهادت وظیفه ای است که هریک از ما باید به آن توجه کنیم.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =