امنیت کشور مدیون جان‌فشانی‌های شهدا و رزمندگان دفاع مقدس است

مشهد- ایرنا- فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت: امنیت امروز کشور مدیون جان‌فشانی‌های شهدا و رزمندگان دفاع مقدس است و مرزبانان و شهدای مظلوم مرزبانی در این زمینه نقش موثری دارند.

سردار ماشاءالله جان‌نثار روز دوشنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه دفاع مقدس در مشهد در جمع خبرنگاران افزود: مرزبانان مفتخر به ادامه راه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هستند.
وی ادامه داد: مرزبانان این مرز و بوم با حضور در خط مقدم مرزها، برای حفاظت و حراست از امنیت کشور ایثارگرانه از جان خود گذشته‌اند.

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت: نمایشگاه دفاع مقدس نیز یادآور مجاهدت‌های رزمندگان در هشت سال دفاع از میهن و همچنین رشادت‌های نیروهای مسلح است که راه آنها را ادامه داده‌اند تا امروز ایران به یکی از قدرت های جهانی تبدیل شود.
وی افزود: دفاع مقدس و ایثارگری‌های آن دوران باید زنده نگه‌داشته شود و این ارزش‌ها به نسل جدید منتقل گردد.
نمایشگاه دفاع مقدس با مشارکت ۴۳ تشکل، نهاد، دستگاه نظامی و انتظامی و تشکلهای مردم نهاد فعال در حوزه دفاع مقدس در نمایشگاه‌ بین‌المللی مشهد برپا شده ‌است.
در این نمایشگاه با بیش از ۳۹۵ غرفه ۱۲ مترمربعی، ابتکارات و دستاوردهای دستگاه‌های اجرایی و نظامی به نمایش درآمده ‌است.
این غرفه‌ها در بیش از چهار هزار و ۷۰۰ مترمربع در سالن فردوسی نمایشگاه بین‌المللی مشهد و در مجموع با بیش از ۱۰ هزار متر مربع فضای نمایشگاهی تشکیل شده، همچنین در محوطه باز و محیط بیرونی نیز به مساحت ۱۰ هزار مترمربع، جنگ افزارها و تجهیزات قابل بازدید مستقر شده‌ است.
از مجموع این ۳۹۵ غرفه، سپاه امام رضا (ع) با ۹۶ غرفه، نیروی انتظامی با ۶۷ غرفه، ارتش جمهوری اسلامی با ۶۲ غرفه، اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس با ۲۲ غرفه و جبهه مقاومت اسلامی با ۱۵ غرفه بیشترین حضور را در نمایشگاه دارند.
بنیاد شهید وامور ایثارگران، نمایندگی وزارت دفاع، سازمان جهاد کشاورزی، اداره صنعت، معدن، تجارت، آستان قدس رضوی و شهرداری مشهد هم در دیگر بخش‌های این نمایشگاه حضور دارند.
این نمایشگاه از ۳۱ شهریور تا ۶ مهر ماه در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد دایر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha