ایستادگی مردم نقش مهمی در پیروزی دفاع مقدس داشت

بیرجند - ایرنا - فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: ایستادگی مردم نقش مهمی در پیروزی دفاع مقدس داشت و الگوی مشق احسان نیز دوران دفاع مقدس است که با گذشت و ایثار رزمندگان به سرانجام رسید.

سردار علی قاسمی روز دوشنبه در آیین توزیع هشت هزار و ۵۰۰ بسته تحصیلی اهدایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد خراسان جنوبی که در نخستین روز هفته دفاع مقدس برگزار شد افزود: تشکیل نهادهایی همچون کمیته امداد، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بسیج مستضعفان، جهاد سازندگی و سپاه که در دفاع مقدس و محرومیت‌زدایی به کمک مردم رفتند، امروز هم کارکرد خود را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به نقش مردم در دفاع مقدس گفت: اکثر کارشناسان خارجی کتاب‌هایی درخصوص جنگ تحمیلی علیه ایران نوشته‌اند و همه اتفاق نظر دارند که همه مقدمات برای پیروزی کامل عراق و صدام فراهم بود و آنچه که فکرش را نمی‌کردند، نقش مردم بود.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی ادامه داد: برکات، عزت و اقتدار این جنگ تحمیلی پرده را از چهره نفاق برداشت و نشان می‌دهد که مردم مطیع رهبری بودند و باید برای چنین مردمی خدمت کرد.

وی گفت: امروز هم باید اطاعت‌پذیری از رهبر معظم انقلاب را دنبال کنیم و در بحث کرونا کمک‌های مومنانه می‌تواند خانواده‌هایی را از نگرانی نجات دهد.

سردار قاسمی گفت: در جنگ اقتصادی امروز نیز الگوی اقتصاد مقاومتی دوران دفاع مقدس می‌تواند دشمن را به زانو دربیاورد و با وجود اینکه در این راستا تاکنون اقداماتی انجام شده اما هنوز در این زمینه ضعف‌هایی داریم ولی اگر اراده کرده و به فرمایشات مقام معظم رهبری عمل کنیم، قطعا پیروز هستیم.

وی با اشاره به اجرای موفقیت‌آمیز گام‌های کمک مومنانه در خراسان جنوبی اظهار امیدواری کرد که با امتداد این حرکت مردمی بتوانیم از شرایط موجود و مقابله با کرونا به خوبی گذر کنیم.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه هنوز هم خانواده‌هایی چشم به راه بسته‌های معیشتی هستند گفت: امید است با هماهنگی ایجاد شده برای توزیع این بسته‌های معیشتی برگ زرین همچون دوران دفاع مقدس شاهد باشیم.

وی افزود: خراسان جنوبی در این خصوص تاکنون خوب عمل کرده البته نیازمندی‌ها هم بیشتر است از طرفی توجه خاص از سوی مجموعه‌های حمایتی وجود دارد.

وی با اشاره به پیام‌های مقام معظم رهبری درخصوص کمک‌های مومنانه گفت: سومین مرحله از گام دوم رزمایش کمک‌های مومنانه تا پایان ماه صفر انجام خواهد شد.

۲۲ هزار دانش‌آموز نیازمند در خراسان جنوبی 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی هم در این آیین به آغاز شور عاطفه‌ها در ادامه پویش ایران همدل اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۲۲ هزار دانش‌آموز نیازمند تحت حمایت کمیته امداد خراسان جنوبی هستند که نیاز به وسایل آموزشی به خصوص تهیه تبلت دارند.

رضا سلم‌آبادی اظهار داشت: از این تعداد هشت هزار و ۵۰۰ نفر مددجو دائم و ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر مددجو موقت هستند.

وی گفت: مرحله دوم پویش ایران همدل با شعار «از همدیگر گره گشایی کنیم» در استان همزمان با سراسر کشور در حال اجرا است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی ادامه داد: در مرحله اول رزمایش ایران همدل برای تامین مایحتاج دانش‌آموزان نیازمند تعداد ۶ هزار بسته تحصیلی به ارزش یک میلیارد تومان از محل اعتبارات داخلی کمیته امداد و کمک خیران تهیه و توزیع شده است.

وی بیان کرد: امروز نیز هشت هزار و ۵۰۰ بسته به ارزش یک میلیارد و ۲۷۵ میلیون تومان توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خراسان جنوبی تهیه شده است که به صورت رایگان بین دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد استان توزیع خواهد شد.

سلم‌آبادی گفت: در حال حاضر هفت هزار و ۵۰۰ بسته تحصیلی دیگر مورد نیاز دانش‌آموزان نیازمند است که همت خیران و مشارکت مردمی را می‌طلبد.

وی بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم آموزش‌های مجازی، دانش‌آموزان زیر پوشش کمیته امداد نیازمند تبلت و گوشی هوشمند هستند که تا پایان مهرماه بخشی از این نیاز با اولویت‌بندی تهیه می‌شود و در اختیار دانش‌آموزان قرار خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =