۳۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۴
کد خبرنگار: 1086
کد خبر: 84049166
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آغاز تصویربرداری مستند «آقای اصغر»

تهران- ایرنا- همزمان با اولین روز از هفته دفاع مقدس (دوشنبه، ۳۱ شهریور) تصویربرداری مستند «آقای اصغر» با مضمون زندگی تا شهادت سردار شهیداصغر پاشاپور از یاران و همرزمان شهید سپهبد قاسم سلیمانی آغاز شد.

اولین روز از هفته دفاع مقدس مصادف با تولد سردار شهید اصغر پاشاپور و سالگرد شهادت حجت‌الاسلام محمد پورهنگ است. مستند آقای اصغر به کارگردانی احمد عبدالرحیمی در مرکز مستند حقیقت تولید خواهد شد.

شهید اصغر پاشاپور که اکثرا او را با همراهی سردار شهید قاسم سلیمانی در چند ثانیه فیلم از میان مدافعان حرم می‌شناسند، یک ماه بعد از شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی در حلب توسط تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید. پیکر مطهر او که توسط این تروریست‌ها ربوده و سر از بدنش جدا شده بود، همزمان با اولین شب از ماه رجب و مصادف با پنجم اسفند ۹۸ به کشور بازگشت.

شهید اصغر پاشاپور از رزمندگان دفاع وطنی سوریه و فرمانده قرارگاه عملیاتی شمال سوریه بود که حدود هشت سال به منظور مقابله با تروریست‌های تکفیری داعش و احرار الشام در این جبهه حضور فعال داشت و عمده آموزش‌های رزمندگان سوری بر عهده او بود.

این رزمنده جبهه مقاومت ساکن شهر ری و از اولین افرادی بود که همراه حاج قاسم سلیمانی به منظور دفاع از حرم اهل بیت (ع) به سوریه رفت و در نهایت روز سیزده بهمن ۱۳۹۸ پس از گذشت یک ماه از شهادت سردار سلیمانی در حلب سوریه به فرماندهان و همرزمان شهید خود پیوست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =