امکان پذیرش زائران خارجی در اربعین امسال مهیا نیست

تهران- ایرنا- سفیر عراق در دیدار معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور اعلام کرد: امکان پذیرش زائران خارجی در اربعین امسال به هیچ وجه مهیا نیست و خبر هرگونه عزیمت زوار سایر کشورها به عراق صحت ندارد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در دیدار نصیر عبدالمحسن عبدالله سفیر جدید کشور عراق با تبریک انتصاب وی و آرزوی توفیق، اهم اقدامات انجام شده برای برگزاری باشکوه مراسم اربعین در سنوات گذشته را تشریح و در همین راستا از میزبانی مردم و دولت عراق قدردانی کرد.

در ادامه طرفین ضمن ابراز خرسندی از سطح همکاری های دوجانبه سیاسی و اقتصادی از شیوع بیماری کرونا که موجبات عدم امکان ارائه خدمت به زائران اربعین حسینی(ع) شده، ابراز تاسف کردند.

سفیر عراق در ایران اظهار کرد: با وجود تمایل هر دو کشور پیرامون برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی(ع) به دلیل شیوع بیماری کرونا، عملاً پذیرش زائران دیگر کشورها برای انجام مراسم راهپیمائی اربعین در کشور عراق امکان ندارد و امکان پذیرش زائران خارجی به هیچ وجه مهیا نیست.

وی ادامه داد: طبعاً هرگونه عزیمت زوار از سایر کشورها به کشور عراق در ایام اربعین سالجاری منتفی است.

نصیر عبدالمحسن عبدالله تصریح کرد: سیر جدیدی از شیوع ویروس کرونا در عراق شایع شده و بر همین اساس فعلا مدیریت بیماری کرونا به ستاد عالی سلامت و بهداشت در کشور عراق با مسئولیت وزارت بهداشت آن کشور محول شده است.

وی افزود: تصمیم درباره نحوه برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین امسال در این ستاد اتخاذ شده که از سوی وزیر بهداشت عراق نیز رسانه ای شده است و نظر نهایی به جهت حفظ سلامت زوار عراقی و همچنین زوار سایر کشورها عدم پذیرش زائر از سایر کشورها است.

سفیر جمهوری عراق در ایران درباره کلیپ‌های منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر صدور ویزا برای زوار کشورهای دیگر از قبیل پاکستان، افغانستان و آذربایجان اظهار کرد: موضوع حضور زائران همه کشورهای خارجی از دستور کار دولت عراق خارج و عملاً حضور زائران سایر کشورها در ایام اربعین در کشور عراق کاملاً منتفی است.

در پایان این دیدار، طرفین با قدردانی از سطح همکاری‌های دوجانبه در سنوات گذشته درباره راهپیمایی بزرگ اربعین اظهار امیدواری کردند که با رفع بیماری کرونا در سالهای بعد شاهد حضور گسترده‌تر زوار سایر کشورها در این مراسم معنوی باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =