متهم به حیوان‌آزاری در شهریار دستگیر شد

تهران- ایرنا- رئیس پلیس فتای غرب استان تهران گفت: متهم به حیوان‌آزاری که فیلم دلخراشی از وی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود، در شهرستان شهریار دستگیر شد.

به گزارش ایرنا به نقل از پلیس پایتخت سرهنگ سیدنظام موسوی روز دوشنبه اظهارداشت: با هدف پیشگیری و مقابله با عاملان ترویج خشونت در شبکه‌های اجتماعی، فیلمی دلخراش در فضای مجازی رصد شد که در آن مردی در یک حرکت غیرانسانی به همراه آزار و اذیت اقدام به کشتن یک قلاده سگ کرده بود.

وی افزود: این فیلم در همان ساعت اولیه انتشار توسط کارشناسان پلیس فتا رصد شد و بلافاصله برخورد با عاملان آن به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

سرهنگ موسوی در تشریح جزئیات دستگیری این فرد حیوان‌آزار اظهار داشت: کارشناسان پلیس فتا با بررسی فنی موفق به شناسایی متهم شدند و پس از هماهنگی‌ قضائی ضمن دستگیری، وی را به پلیس فتای غرب استان تهران منتقل کردند.

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران ادامه داد: با اعتراف متهم به این اقدام غیرانسانی و خشن، وی پس از تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: حیوان‌آزاری به هر شیوه و با هر انگیزه ممنوع است و مرتکب یا مرتکبان به مجازات مندرج در قانون محکوم می‌شوند؛ مضاف بر اینکه از منظر اعتقادی و انسانی نیز این گونه رفتارها محکوم بوده و پلیس به شدت با هرگونه رفتار خشن که ترویج خشونت را در پی داشته باشد، مقابله و برخورد قانونی می‌کند.

وی از شهروندان خواست با کسب آگاهی از آسیب‌ها و تهدیدهای فضای مجازی از ارتکاب این جرایم خودداری کنند و در صورت مشاهده انتشار هرگونه کلیپ مجرمانه یا خشن به ‌سرعت از طریق بخش ارتباطات مردمی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir موضوع را اطلاع دهند تا در اسرع وقت با افراد خاطی برخورد قانونی صورت گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =