۳۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۷
کد خبرنگار: 1008
کد خبر: 84049122
۱ نفر

برچسب‌ها

زنگ مقاومت در مدارس آذربایجان‌شرقی نواخته شد

تبریز - ایرنا - همزمان با اولین روز هفته دفاع مقدس «زنگ مقاومت» مدارس آذربایجان‌شرقی به صورت نمادین در محل دبیرستان سلمان فارسی تبریز نواخته شد.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی روز دوشنبه در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم اظهار کرد: مقاومت ملت رشید ایران در چهل سال گذشته در تمام ابعاد مختلف جواب استکبار جهانی را داده است .

وی مقاومت جانانه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را نمادی از پیروزی ذکر کرد و گفت: ایثار مردان جبهه های حق علیه باطل به ما یاد داد که با مقاومت می شود تمام امور کشور را مدیریت کرد و این را جوانان جبهه های امروز علیه استکبار جهانی به خوبی نشان داده اند .

پاشایی با یادآوری فرهنگ ایثار و مقاومت و جانبازی رزمندگان و شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: شهدا مردانه جنگیده و از وطن و دین خود دفاع کردند؛ آنها با امکانات بسیار اندک مردانه ایستادند و امنیت کشور و حریم مرزها را حفظ نمودند که نمونه بارز امروزی شهدای دفاع مقدس حاج قاسم سلیمانی است که نماد غیرت و تبلور عینی مقاومت بود .

وی شهدای هشت سال دفاع مقدس را افراد تشنه شهادت معرفی کرد و گفت: مرام شهدا دوران هشت ساله دفاع مقدس، اسلام و دفاع از ولایت بود که آنها عاشقانه راه خویش را برگزیدند .

در ادامه برنامه؛ سردار باغبان از رزمندگان جان برکف حرمین شریف طی سخنانی یاد و خاطره شهدای حریم ولایت و حرمین شریف و هشت سال دفاع مقدس را با ذکر خاطرات گرامی داشتند و از کتاب زیر خمپاره های آبی که توسط هنرمند بسیجی امید پوررضا  به رشته تحریر در آمده است، رونمائی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =