تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در گرو حرکت در مسیر دفاع مقدس است

تهران- ایرنا- فرمانده سپاه ۱۵ خرداد شهرستان قرچک گفت: تحقق اهداف بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب در گرو حرکت در مسیر ارزش‌های حاکم بر دوران هشت سال دفاع مقدس است.

سرهنگ پاسدار صمد سلطانی روز دوشنبه در آئین یادواره شهدای قرچک که با عنوان «یاد یاران» که در جوار گلزار شهدای گمنام این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: امروز ایران اسلامی در حالی گام دوم انقلاب اسلامی را پیش روی خود دارد که به برکت رشادت و از خودگذشتگی رزمندگان اسلام در گام نخست انقلاب، از عزت و اقتداری بی‌نظیر برخوردار است.
وی اظهار کرد: امروز ایران اسلامی در مسیر پیشرفت، توسعه و دستیابی به آرمان‌های انقلاب قرار دارد و این مهم زمانی محقق می‌شود که در مسیر ارزش‌های حاکم بر دوران هشت سال دفاع مقدس حرکت کنیم،حرکتی که در آن، رزمندگان اسلامی تنها خود را مأمور به ادای تکلیف می‌دانستند.
وی تصریح کرد: آن چه باعث شد تا حرکت رزمندگان اسلام، خون شهدا و ایثار و از خودگذشتگی خانواده معظم شهدا و ایثارگران به نتیجه رسد، تکلیف‌مداری آنان در عمل به فرمایش امام راحل بود چنان که وقتی ایشان امر به شکسته شدن حصر آبادان کردند، تمامی مردم از مال و جان خود گذشتند تا این مهم محقق شود.
سلطانی اظهار کرد: امروز همه وظیفه دارند تا در گام دوم ، از تجربیات چهل ساله اول انقلاب استفاده کنند تا همانگونه که با اتحاد و همدلی، انقلاب را به پیروزی رسانده و در طول دوران هشت سال دفاع مقدس، از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند، اجازه ندهیم توطئه دشمنان، خللی در عزم و اراده ملت به وجود آورد.
وی تصریح کرد: دوران طلایی هشت سال دفاع مقدس ، هویت مردم ایران محسوب می‌شود و برگزاری یادواره‌های شهدا و مراسم فرهنگی، می‌تواند گوشه‌هایی از این تاریخ سراسر افتخار را بازگوکرده و نسل جوان را با واقعیت‌های این دوران آگاه سازد.
فرمانده سپاه قرچک با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس یاد آور خاطرات مردان و زنانی است که در راه حفظ ایران اسلامی و ارزش های والای انقلاب جان خود را تقدیم اسلام کردند و همه وظیفه دارند تا این هفته را گرامی‌داشته و در زنده نگاه داشتن ارزش‌های آن کوشا باشند.
در این مراسم از خانواده معظم شهدای شهرستان قرچک تقدیر شد.
قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
۳۱ شهریور تا ۷ مهر، هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =