۳۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۲۳
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84049105
۰ نفر

برچسب‌ها

پکن، ۵۰۰ روز تا المپیک زمستانی ۲۰۲۲

پکن- ایرنا- در حالی که هنوز تکلیف بازی های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ توکیو که به دلیل شیوع کرونا یک سال به تاخیر افتاده است معلوم نیست چین از آغاز شمارش معکوس برای بازی های زمستانی ۲۰۲۲ پکن خبر داد.

به گزارش ایرنا کمیته برگزاری المپیک زمستانی پکن امروز دوشنبه در مراسمی شمارش معکوس ۵۰۰ روز تا بازی‌های المپیک زمستانی را آغاز کرد.

«هه جیانگ های» معاون کمیته برگزاری المپیک زمستانی پکن در این مراسم گفت که ۵۰۰ روز دیگر بازی‌های المپیک زمستانی پکن آغاز خواهد شد و کارهای مربوط به تدارکات وارد مرحله نهایی شده است.

او هدف از برگزاری چنین رویدادی را معرفی بازی‌های المپیک زمستانی، ترویج ورزش های زمستانی، نمایش انتظار مشتاقانه مردم پکن، منطقه "ین چینگ" و شهر "جانگ جیائو کو" برای بازی های المپیک زمستانی و تشویق به شرکت شهروندان چین و کشورهای دیگر در فعالیت‌های فرهنگی مربوط به بازی‌های المپیک زمستانی عنوان کرد.

همزمان با آغاز شمارش معکوس ۵۰۰ روز تا بازی‌های المپیک زمستانی، یک سلسله رویداد دیگر نیز در همین رابطه برگزار خواهد شد که مسابقات هنری المپیک زمستانی و نمایش مجموعه آثار هنری برجسته کاغذبری در سراسر کشور از جمله این رویدادها است.

در صورت برگزاری بازی های زمستانی ۲۰۲۲ پکن، پایتخت چین اولین شهری خواهد بود که میزبان المپیک تابستانی و زمستانی بوده است.

چینی ها قرار است از میان ۱۰۲ رشته ورزشی حاضر در بازی های المپیک زمستانی پیش رو، در ۷۵ رشته شرکت کنند.

دو شهر 'پکن' و 'جانگ جیا کایو' در استان 'خه به' رقابت های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ را به مشترک برگزار می کنند قرار است یک خط راه آهن تندرو بین این دو شهر راه اندازی شود تا ورزشکاران و خبرنگاران بتوانند در مدت ۷۰ دقیقه فاصله پکن تا جانگ جیاکایو را طی کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =