تلاش ۵ تیم امدادی برای امدادرسانی به ۱۵۰ سیل‌زده تالشی

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از امدادرسانی به ۱۵۰ نفر از هموطنان بر اثر وقوع سیل در شهرستان تالش استان گیلان خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور درباره امدادرسانی به حادثه دیدگان سیل و آبگرفتگی شهرستان تالش استان گیلان اظهار داشت: بر اثر جاری شدن سیل در شهرستان‌های تالش، اسالم و ۶ روستا، دو نفر از هموطنان از جمله یک مرد ۷۰ ساله و یک پسربچه ۱۳ ساله جان خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه پنج تیم عملیاتی متشکل از ۲۵ امدادگر و نجاتگر به متاثران از سیل و آبگرفتگی امدادرسانی کردند، افزود: تاکنون به ۱۵۰ نفر امدادرسانی شده و ۱۵۰ قوطی کنسرو، ۱۰۰ کیلوگرم برنج، ۶۳ کیلوگرم حبوبات، ۱۴۵ کیلوگرم قند و شکر میان متاثران توزیع شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: امدادرسانی ها در مناطق متاثر از سیل و آبگرفتگی همچنان ادامه دارد.

بارش ۳۳.۵ میلیمتر باران در شبانه روز گذشته در تالش سبب طغیان رودخانه ها و سیلاب شده و خسارت هایی به تاسیسات زیربنایی و راه ها وارد ساخت و محور اسالم به خلخال و پل های شهر تالش را مسدود ساخت.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز گیلان و شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر در منتهی الیه غرب این استان واقع شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =