خیابان اصلی پردیس به نام سردار شهید «قاسم سلیمانی» تغییر یافت

تهران- ایرنا- شهردار پردیس گفت: در اولین روز از هفته دفاع مقدس خیابان اصلی شهر پردیس که پیش از این ملاصدرا نام داشت، به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تغییر نام یافت.

مرتضی همتی روز دوشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: تندیس سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در ورودی میدان های امام(ره)، عدالت، فلسطین و امام رضا(ع) در شهر پردیس و با حضور مسئولان پرده برداری شد و نام خیابان اصلی شهر از ملاصدرا به نام شهیدحاج قاسم سلیمانی تغییر کرد.

وی با اشاره به مشخصات تندیس سردار سلیمانی که در ۴ نقطه از خیابان اصلی شهر به طول ۵ کیلومتر نصب شده است اظهار داشت: تندیس در ارتفاع و اندازه ۱۷۰ در ۷۰ سانتیمتر با سنگ گرانیت، دو عدد پایه و صفحه ستون با ضمانت هفت سال ساخته شده است.

شهردار پردیس با بیان اینکه تعداد زیادی از معابر شهر پردیس به نام شهدای معزز نام گذاری شده، اظهار داشت: با هدف زنده نگهداشتن نام و یاد شهدای والامقام نام گذاری معابر که از وظایف ذاتی شهرداری است با طی مراحل اداری و هماهنگی با اداره پست شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.

همتی گفت: نام گذاری معابر به نام شهدای معزز بخشی از فرهنگ سازی برای فرهنگ شهروندی در شهر جدید پردیس است.

وی افزود: هر شهیدی که در حماسه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی برای دفاع از ارزشها تمامیت ارضی وحیثیت وکیان مملکت جان خود را فدا کرده به فرموده مقام معظم رهبری نماد و پرچم استقلال  و شرف ملی ما است.

شهردار پردیس ادامه داد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ولایت پذیر وطن دوستی بود که جان خود را برای حفظ استقلال و تمامیت ارضی میهن اسلامی فدا کرد و نام گذاری خیابان اصلی شهر پردیس به نام این شهید والامقام قدم کوچکی در قدردانی از شهامت و رشادت سردار شهید است.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری اظهار داشت: ۸ سال دفاع مقدس یکی از نعمت هایی  بود که از جوانان بی تجربه و خام ما مدیرانی با تجربه ساخت تا مملکت را اداره کرده و مقتدرانه در مقابل دشمنان داخلی و خارجی بایستند و مایه افتخار و مباهات ما باشند.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =