۲۵۰ پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت هرمزگان تجلیل شدند

بندرعباس- ایرنا- همزمان با بزرگداشت چهلمین سال دفاع مقدس در آیینی که به صورت همزمان به صورت ویدیو کنفرانس با حضور رهبرمعظم انقلاب برگزار شد، از ۲۵۰ نفر از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت در استان هرمزگان تجلیل شد.

استاندار هرمزگان پس از برگزاری این مراسم گفت: بسیار خرسندیم که آیین آغازین هفته دفاع مقدس با رهنمودهای مدبرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و تبیین عالمانه ایشان، پیرامون دفاع مقدس، تبیین سیره عملی امام خمینی(ره) در پیشبرد مقاصد دفاع هشت ساله و رشادت‌های رزمندگان، ایثارگران، جانبازان و شهدا آغاز شد.
فریدون همتی افزود: رهبر معظم انقلاب همه ارزش‌های انقلاب اسلامی را به خوبی تبیین کردند و گوش فرا دادن به این فرمایش برای همه ما ارزشمند و ذی قیمت است.
وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی، با تاکید بر نقش پررنگ و اثربخش امیدآفرینی و تکیه بر اهداف والای الهی در دستیابی به توفیقات نظام اسلامی، گفت: امیدواریم ما نیز به‌عنوان مسوولان اجرایی کشور بتوانیم دین خود را نسبت به امام راحل، شهدا و ملت بزرگ ایران ادا کنیم.
استاندار هرمزگان اظهارداشت: بابد این را بدانیم که همه ما و در هر مسوولیتی که قرار داریم، موظف هستیم با کار و تلاش همه جانبه، ایران را به قلعه رفیعی که هدف  شهدای انقلاب اسلامی و امام راحل بود، برسانیم.
آیین تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت هرمزگان به نمایندگی از سه‌هزار نفر از ایثارگران  و خانواده‌های معظم شهید در استان هرمزگان، از طریق ارتباط زنده تصویری با رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.
۳۱شهریور تا ۶ مهر همزمان با سالروز آغاز هشت سال جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، با عنوان هفته دفاع مقدس نام‌گذاری شده است.
استان هرمزگان دارای یک‌هزار و ۵۰۰ شهید، ۲ هزار و ۸۶۱ جانباز و ۳۴۱ آزاده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =