شیوه‌نامه‌های بهداشتی کرونا بیش از پیش برای نوجوانان تبیین شود

شیراز-ایرنا-جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: نوجوانان از اقشار پُرخطر و در معرض ابتلا به بیماری کرونا، هستند از این رو باید نهادهای ذی‌ربط لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی ویژه این قشر را بیش از پیش فرهنگ‌سازی و تبیین کنند.

عبدالرضا قاسم‌پور، دوشنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان‌های جهرم و خفر، با اشاره به بازگشایی مدارس، افزود: اجباری برای حضور دانش‌آموزان در مدرسه وجود ندارد و در صورت مهیا بودن شرایط، با توافق شورای مدرسه و با حضور والدین دانش‌آموزان، هر مدرسه می‌تواند جداگانه به صورت حضوری یا غیرحضوری برگزار شود.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا بر رعایت اصول و موازین پیشگیرانه برای قطع زنجیره ویروس کرونا تاکید و بیان کرد: با پایان یافتن ماه صفر که هم اینک در روزهای آغازین آن هستیم، نباید مردم مبادرت به برپایی مجالس عروسی، ختم و یا گردهمایی کنند بلکه باید تا ریشه کن نشدن این بیماری، از عادی انگاری شرایط جلوگیری شود.  

قاسم‌پور اظهار داشت: مراسم اربعین امسال برگزار نخواهد شد و آیین دهه آخر ماه صفر نیز همانند دهه اول محرم با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

معائون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس، همچنین به وضعیت شهرستان جهرم در مواجه با بیماری کرونا پرداخت و گفت: با توجه موقعیت ترانزیتی، تراکم جمعیتی بالا، وجود اتباع خارجی و مراجعه بیماران از برخی از شهرهای اطراف به مراکز درمانی این شهرستان، نظارت ها باید تشدید شود و برای ریشه کنی بیماری کرونا، همراهی و همکاری همه نهادها با دانشگاه علوم پزشکی و فرمانداری ویژه این شهرستان ضروری است.

قاسم‌پور اضافه کرد: متولیان ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا می‌توانند خواسته های خود را برای انعکاس به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ستاد مرکزی استان در میان گذارند.    

وی، در بخش دیگری از سخنان خود در باره بیمارستان در دست احداث جهرم گفت: اتمام این بیمارستان از اولویت‌های ماست و امیدواریم تا پایان سال ۹۹ این مرکز درمانی به بهره‌برداری برسد.

مهدی شفیعیان، معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان جهرم نیز در این نشست برای همکاری دستگاه‌های اجرایی این شهرستان با دانشگاه علوم پزشکی جهرم اعلام آمادگی کرد.  

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

بنا به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر امروز (سی و یکم شهریورماه ۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و ۳۴۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و در مجموع شمار بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴۲۵ هزار و ۴۸۱ نفر رسید.

به گفته سیما سادات لاری، در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۲۴ هزار و ۴۷۸ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =