۳۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۰۲
کد خبرنگار: 2836
کد خبر: 84049031
۱ نفر

برچسب‌ها

آتش‌سوزی در کوه‌های کَر و سور جهرم مهار شد

شیراز-ایرنا- بنا به گفته ۲ مسوول شهرستان جهرم، آتش سوزی در عرصه منابع طبیعی کوه کَر و همچنین پوشش گیاهی کوه سور در بخش سیمکان این شهرستان، با کمک بسیجیان و نیروهای محلی مهار شد.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جهرم، دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: آتش‌سوزی در ارتفاعات کوه کَر در بخش سیمکان این شهرستان از بیست و پنجم شهریورماه ۹۹  شروع و عملیات مهار این حریق در همان ساعات اولیه با حضور نیروهای منابع طبیعی، اهالی روستای مانیان این بخش و سایر نیروهای امدادی آغاز شد.

مسعود طاهری قیری افزود: برای مهار این آتش، روزهای پنجشنبه و جمعه ( بیست و هفتم و بیست و هشتم شهریور) جا به جایی تجهیزات و وسایل لازم برای مهار آتش به وسیله بالگرد انجام و این آتش مهار شد.

وی بیان کرد: در روز یکشنبه (سی‌ام شهریور) در نیمه شمالی کوه کر در بخشی از صخره‌ها آتش مشاهده شد اما با توجه به دور از دسترس بودن بودن، خاموش کردن آن حتی از طریق بالگرد هم امکان‌پذیر نبود، ولی به دلیل صخره‌ای بودن منطقه آتش سوزی، امکان پیشروی نداشت و به همین سبب تعدادی از نیروهای سپاه، بسیج، نیروهای مردمی و منابع طبیعی برای پایش منطقه در محل همچنان مستقر هستند

حدود ۴۰۰ هکتار از جنگل‌های کوه سور جهرم طعمه حریق شد

مسوول روابط عمومی سپاه شهرستان جهرم نیز به ایرنا گفت: آتش‌سوزی کوه سور بخش سیمکان که از ساعت ۱۲ ظهر روز سی‌ام شهریورماه آغاز شد در ساعت ۲۲ همان شب به طور کامل مهار شد.

مهدی زارعی، با اشاره به اینکه حدود ۴۰۰ هکتار از جنگل‌های کوه سور طعمه حریق شد، اظهار داشت: مهار این آتش‌سوزی در حالی انجام شد که مسوولان درگیر مهار آتش‌سوزی کوه کر سیمکان بودند اما با حضور اهالی محلی و بسیجیان، این آتش‌سوزی فرونشانده شد.

به گفته وی، ۲۵ نفر از بسیجیان پایگاه امام صادق(ع) شهر دوزه و هشت نفر از بسیجیان روستای بهجان به همراه مردم منطقه در عملیات اطفای این حریق مشارکت داشتند.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha