عضو خبرگان رهبری: دوران جنگ پایه‌های جمهوری اسلامی مستحکم شد

مراغه - ایرنا - عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت: در دوران جنگ پایه‌های جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهدا و رشادت‌های رزمندگان کشورمان مستحکم شد.

به گزارش ایرنا، آیت الله محمدتقی پورمحمدی روز دوشنبه به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس در دیدار با جمعی از مسوولان شهرستان مراغه اظهار داشت: در هر جنگی قسمتی از خاک کشورمان به دست بیگانگان افتاده است و تنها در دوران هشت ساله دفاع مقدس با وجود فشارهای جهانی بر علیه انقلاب اسلامی و طولانی بودن جنگ حتی یک وجب از خاک ایران اسلامی در اختیار دشمنان قرار نگرفت.
وی افزود: امروز آنچه که ما داریم به برکت همان از خودگذشتگی ها و ایثارها است و باید قدردان آن ها باشیم.
امام جمعه مراغه زنده نگه داشتن فداکاری های دوران دفاع مقدس را وظیفه همه ما دانست و گفت: هفته دفاع مقدس فرصتی مناسبی برای انتقال و بازگو کردن دلاوری های آن دوران است.
وی گفت: خوشبختانه امروز شاهد امکانات و تجهیزات پیشرفته در کشورمان هستیم و دشمن از ایستادگی و توان بالای جوانان این مرز و بوم ناراحت و خشمگین است.
وی افزود: دشمنان در دوران دفاع مقدس فکر می کردند که ایران اسلامی توانایی مقابله با آن ها را نخواهد داشت.
آیت الله پورمحمدی ادامه داد: با توکل بر خدا و رشادت و از جان گذشتگی ها در دوران جنگ تحمیلی پیروز از میدان جنگ خارج شدیم و مقاومت و ایثار دوران دفاع مقدس یکی از افتخارات جمهوری اسلامی است.
شهرستان مراغه در طول هشت سال دفاع مقدس ۱۴۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
این شهرستان با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =