کمیته امداد قزوین پنج هزار فرصت شغلی را محقق می‌سازد

قزوین - ایرنا - معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد قزوین گفت: امسال این نهاد با تخصیص ۱۴۱ میلیارد تومان اعتبار در پی تحقق پنج هزار فرصت شغلی جدید در استان است.

به گزارش ایرنا، سید مرتضی دهقانی ظهر دوشنبه در نشست خبری تصریح کرد: یکی از وظایف کلان کمیته امداد برای خدمت رسانی به محرومان، موضوع اشتغال و خودکفایی بوده که برای اجرایی کردن این مساله اقدامات مختلفی با همکاری دستگاه‌های ذیربط انجام شده است.

وی ادامه داد: در آغاز دهه پنجم خدمت رسانی این نهاد، اولویت اصلی و نخست، ایجاد اشتغال و توانمندسازی است که امیدواریم این موضوع در سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری به سال جهش تولید نامگذاری شده، تحقق بیشتری پیدا کند.

به گفته وی، امسال کمیته امداد امام (ه) برای تحقق فرصت‌های شغلی جدید خود که اعتبار مناسبی را نیز در نظر گرفته، امیدوار به همراهی و هماهنگی‌های لازم از سوی بانک‌های عامل و صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت است.

دهقانی اظهار داشت: کمیته امداد استان قزوین در ۶ ماه نخست امسال حدود یک هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی را محقق ساخته که برای یک هزار مورد تسهیلات اشتغالزایی و ۵۰۰ مورد نیز معرفی به شرکت‌ها را به انجام رسانده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد قزوین ادامه داد: خوشبختانه این نهاد در قزوین طی سه سال گذشته کارنامه قابل قبولی را در حوزه اشتغال داشته تا جایی که ۱۱ هزار فرصت شغلی را طی این سال‌ها عملیاتی کرده است.

وی یادآور شد: ۹۳ درصد از اشتغال‌های ایجاد شده پایدار بوده و تنها ۷ درصد از آنها به دلایل مختلف به صورت غیرفعال درآمده است.

این مسوول با اشاره به اینکه افرادی که در مناطق روستایی دارای ایده و خلاقیت هستند، می‌توانند در سامانه رویداد ملی که با عنوان صنایع روستا دوست ایجاد شده ثبت نام کنند، گفت: این طرح که به دنبال ایده‌های با صرفه، نوآورانه و قابلیت اجرا و با فناوری بسیار ساده است و تا ۲۵ مهرماه نیز فرصت ثبت نام در آن می‌باشد، استان قزوین در بحث رونق و توسعه روستاها به ویژه مشاغل روستایی می‌تواند پیشگام آن باشد.

دهقانی اضافه کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در سامانه  emdad.ir ثبت نام کرده و سه ایده برتر در جشنواره ملی و استانی نیز مورد تجلیل قرار گرفته و طرح‌های برتر در این رویداد ملی با اعطای تسهیلات، مشارکت در طرح و تامین بازار پشتیبانی خواهند شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =