سه نماینده کشتی خوزستان با ترکیب بومی در لیگ برتر شرکت می‌کنند

اهواز – ایرنا – سرپرست هیات کشتی خوزستان گفت: سه نماینده کشتی خوزستان با ترکیب کامل بومی و جوان در فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر کشتی فرنگی کشور شرکت می‌کنند.

اردوان صاحب روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: بیش از نیمی از کشتی گیران حاضر در رقابت‌های لیگ برتر کشتی فرنگی کشور، خوزستانی هستند و این موضوع نشان از علاقه مندی به این رشته در استان است. علاوه بر حضور کشتی گیران استان در تیم های خوزستان همچنین دیگر تیم های شرکت کننده در لیگ، از کشتی گیران خوزستانی بهره می‌برند.

وی افزود: تیم فولاد اکسین خوزستان یکی از تیم‌های قدرتمند لیگ است و با توجه به کشتی گیرانی که در اختیار دارد می‌تواند به فینال مسابقات صعود کند و حتی شانس قهرمانی در مسابقات را دارد.

سرپرست هیات کشتی خوزستان گفت: تیم آریو برزن بهبهان که دومین سال حضورش را در مسابقات تحربه می کند با جوانان بومی این منطقه پا به میدان گذاشته و انتظار داریم که نتیجه خوبی کسب کند.

وی ادامه داد: تیم احتشام گستر کارون دیگر نماینده استان در این پیکارها است که از نوجوانان وجوانان خوزستانی بهره می برد. این تیم به دنبال قهرمانی نیست و هدفش فرصت دادن به کشتی گیران کم نام و نشان است.

صاحب افزود: تیم های فولاد اکسین و آریو برزن بهبهان در گروه الف با تیم های هیات کشتی سیرجان، رعد پدافند ارتش و هیات کشتی یزد همگروه هستند، مسابقات این گروه در تهران برگزار می‌شود. همچنین تیم احتشام گستر در گروه ب این مسابقات که به میزبانی سنندج برگزار می شود با تیم های دانشگاه آزاد، صبانور کردستان، بازار بزرگ ایران و شهدای مدافع حرم قم به رقابت می پردازد.

برنامه مسابقات لیگ برتر کشتی فرنگی کشور به شرح ذیل است:

گروه الف:

هشتم مهر:

دور اول: فولاد اکسین – هیات کشتی سیرجان / آریو برزن – رعد پدافند ارتش

دور دوم: آریو برزن – فولاد اکسین

دور سوم: فولاد اکسین – هیات کشتی یزد (تیم آریو برزن در این دور استراحت می کند)

دور چهارم : آریو برزن – هیات کشتی سیرجان (تیم فولاد اکسین در این دور استراحت می کند)

دور پنجم: فولاد اکسین – رعد پدافند ارتش / آریو برزن – هیات کشتی یزد

رقابت های گروه ب:

۲۳ مهر:

دور اول: احتشام گستر – بازار بزرگ ایران

دور دوم: احتشام گستر – صبانور کردستان

دور سوم: تیم احتشام گستر استراحت می کند

دور چهارم: احتشام گستر – دانشگاه آزاد

دور پنجم: احتشام گستر – شهدای مدافع حرم قم

گفتنی است از هر گروه ۲ تیم به دور بعد صعود می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =