۳۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۴۹
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84048963
۰ نفر

برچسب‌ها

جلسه انتخاب شهردار رشت به حد نصاب نرسید

رشت - ایرنا - جلسه انتخاب شهردار رشت که قرار بود شامگاه دوشنبه برگزار شود به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضاء برگزار نشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا در جلسه شامگاه دوشنبه شورای اسلامی کلانشهر رشت فاطمه شیرزاد، احمد رمضانپور نرگسی، حامد عبداللهی، اسماعیل حاجی پور، رضا رسولی، محمدحسن عاقل منش حضور داشتند و بهراد ذاکری، محمدحسن علیپور، حجت جذب، فرهام زاهد و سید امیرحسین علوی از غایبان جلسه بودند.

برای برگزاری جلسات شورای اسلامی کلانشهر رشت حداکثر هشت نفر باید حضور داشته باشند.

رییس شورای اسلامی رشت در این جلسه با بیان اینکه انتخاب شهردار از وظایف مهم شورا است، گفت: قانونگذار انتخاب شهردار را بر عهده شورا گذاشته است .

احمد رمضانپور نرگسی افزود: نهادهای مختلفی باید در انتخاب شهردار همکاری کنند از جمله نیروهای اطلاعاتی باید در مورد فردی که باید شهردار شود اظهار نظر کند.

وی با اشاره به عدم حضور تعدادی از اعضای شورا در این جلسه اظهار داشت: امیدوارم که در جلسه بعدی چهارشنبه هفته جاری دوستان اعضا با اراده قوی بدون هر گونه توجیهات خاص در جلسه حضور یابند.

ناصر حاج محمدی شهردار پیشین رشت بیست و چهارم ماه جاری با رای هشت عضو شورای اسلامی این کلانشهر برکنار شده بود.

در جلسه شورای اسلامی رشت در عصر دوازدهم شهریور ماه، شهردار رشت برای پاسخگویی به هشت سوال بهراد ذاکری رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی رشت حضور یافته بود که پس از رای گیری، ۶ عضو شورا از پاسخ های شهردار قانع نشدند، اعضای شورا در جلسه بعدی نسبت به رای گیری استیضاح شهردار رشت اقدام کردند که در نهایت ۶ عضو به استیضاح رای دادند.

شهرداری رشت دارای پنج منطقه و ۱۰ سازمان است، کلانشهر رشت نیز حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که به طور متوسط ، این تعداد در طول روز به بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می رسد.
رشت از نخستین شهرهای ایران است که در آن شهرداری تاسیس شد؛ حاج میرزا خلیل آقا نخستین رئیس انجمن بلدیه رشت بود و پس از انتخاباتی در روز دهم بهمن ماه ۱۲۸۶، این انجمن تاسیس شد.
شورای اسلامی رشت در دور پنجم، ۱۱ عضو دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =