فرماندار پیشوا: ملت اقتدار ناشی از دفاع مقدس را از دست نمی‌دهند

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان پیشوا گفت: مردم ایران اقتداری را که با خون هزاران شهید و دوران دفاع مقدس به دست آورده‌اند از دست نمی‌دهند.

حسین عباسی روز دوشنبه در آئین تجلیل از پیشکسوتان جبهه و جنگ که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد اظهار کرد: دوران دفاع مقدس برای ملت ایران افتخار و عظمتی آفرید که امروز در اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌توان آرا مشاهده کرد.
وی اظهار کرد: هر آنچه امروز در عرصه‌های مختلف به آن دست یافته‌ایم، مرهون ایستادگی مردم به‌ویژه شهدا و ایثارگران هشت سال جنگ تحمیلی است.
وی تصریح کرد: با پایان یافتن جنگ تحمیلی، دفاع مقدس به پایان نرسید و همچنان در عرصه‎های مختلف ادامه دارد و تا روزی که ملت ایران بر سر باورها، اعتقادات و ارزش‌های خود ایستاده است، قطعا پیروز میدان خواهد بود.
عباسی افزود: امروز به برکت هدایت‌های رهبر معظم انقلاب و ایستادگی و مقاومت مردم ایران شاهد عزت روز افزون ایران اسلامی هستیم که نمونه آن را می‌توان در شکست‌های مفتضحانه و منزوی شدن آمریکا مشاهده کرد.
وی با تقدیر از تلاش مدافعان سلامت در مقابله با شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: امروز در مقابله با شیوع ویروس کرونا، نمونه‌ها و صحنه‌هایی از دفاع مقدس را شاهدیم که در آن، مدافعان سلامت، گروه‌های مردمی و مسوولان با کار جهادی پا به میدان مبارزه با این ویروس گذاشته و از همه‌گیری و خسارات انسانی بیشتر جلوگیری کردند.
فرماندار پیشوا گفت: هر زمان که براساس باورها و ارزش‌ها و در راستای خدمت به مردم حرکت کنیم، در واقع در میدان جهاد و مبارزه و در مسیر تقویت فرهنگ ایثار و شهادت قرار داریم.
در این مراسم، از رشادت و ایثارگری پیشکسوتان جبهه و جنگ رزمندگان شهرستان پیشوا و خانواده معظم شهدا تقدیر شد.
سی و یکم شهریور تا 7 مهر هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.
۳۱ شهریور ۱۳۵۹ با حمله هوایی عراق به چند فرودگاه ایران و تعرض زمینی همزمان ارتش بعث به شهرهای غرب و جنوب ایران، جنگ ۸ ساله حکومت صدام حسین علیه ایران آغاز شد. 
این جنگ ۱۹ ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و چند روز پس از آن اتفاق افتاد که صدام پیمان الجزایر را در برابر دوربین‌های تلویزیون بغداد پاره کرد.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =