استاندار خراسان جنوبی: دفاع مقدس سند عزتمندی ایرانیان است

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: دوران دفاع مقدس، برگ زرینی است بر افتخارات زنان و مردان این مرز و بوم که تا همیشه تاریخ از آن به عنوان سند رادمردی و عزتمندی ایرانیان یاد خواهد شد.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی، محمد صادق معتمدیان در پیامی به مناسبت هفته دفاع مقدس بیان کرد: هشت سال دفاع مقدس، نماد ایثار، استقامت و شهادت، به تأسی از سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و تحقق شعار «هیات منا الذله» است.

وی افزود: دفاع مقدس، جلوه‌گاه پرشکوه‌ترین حماسه ایثارگری و قله بلند پایداری و غیرت ملتی با شرف در کتاب تاریخ مقاومت ایران اسلامی است که در تداوم انقلاب میلیونی و دوران‌ساز خود و در سایه رهبری حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) با جانفشانی و از خودگذشتگی برای ذره ذره خاک، ناموس و کیان دین، قطره قطره خون خویش را در طبق اخلاص نهادند و با دلاوری و سلحشوری، اندیشه تجاوز به سرزمین عزیز ایران را برای همیشه از ذهن بداندیشان انقلاب و نظام زدودند.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: روزگاری دلیرمردان و شیرزنان ایران، برای حفظ استقلال و اقتدار ایران اسلامی با حضور در جبهه‌های نبرد و با نثار جان خویش، درهای وابستگی به بیگانه را بستند و امروز، جوانان غیور ایران باید در جبهه علم‌آموزی و تولید دانش و فناوری، گره‌های وابستگی را باز کرده و با شکوفایی علمی و توسعه فناوری، کشور را به خودکفایی همه جانبه برسانند.

وی گفت: دوران دفاع مقدس، برگ زرینی است بر افتخارات زنان و مردان این مرز و بوم که تا همیشه تاریخ از آن به عنوان سند رادمردی و عزتمندی ایرانیان یاد خواهد شد و غرور و سرافرازی و حماسه آفرینی را برای نسل‌های بعد به یادگار خواهد گذاشت.

معتمدیان افزود: اینجانب فرا رسیدن هفته دفاع مقدس که مجموعه‌ای از برجسته‌ترین افتخارات ملت غیور ایران در دفاع از مرزهای میهن اسلامی و جانفشانی دلاورانه در پای پرچم برافراشته اسلام و قرآن است را به مردم همیشه در صحنه و شهیدپرور استان خراسان جنوبی، رزمندگان، جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های معزز شهدا تبریک عرض نموده و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تحت توجهات حضرت ولیعصر (عج) و با پیروی از منویات مقام معظم رهبری، مسألت می‌نمایم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =