باقرزاده: در اسلحه اپه و فلوره شانس کسب سهمیه المپیک داریم

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون شمشیربازی گفت: چهار سهمیه المپیک توکیو را کسب کرده‌ایم و انتظار داریم در اسلحه فلوره و اپه نیز در توکیو نماینده داشته باشیم.

به گزارش ایرنا، «فضل‌الله باقرزاده» با اشاره به موفقیت شمشیربازی را در کسب اولین مدال جهانی این رشته و کسب ۴ سهمیه سابر برای المپیک، اظهار داشت: اولین مدال جهانی شمشیر بازی و کسب ۴ سهمیه در اسلحه سابر برای المپیک ۲۰۲۰ کار بزرگ و تاریخی این رشته محسوب می شود. مدال مجتبی عابدینی در رقابت های قهرمانی جهان که در سال ۹۸ به ارمغان آمد، یکی از ارزشمندترین مدال‌های تاریخ ورزش ایران محسوب می‌شود. همه تلاش و برنامه ریزی ما به سمتی است که مدال المپیکی هم برای ورزش ایران محقق سازیم.

وی افزود: از ۱۸۹۶ که المپیک با ۹ رشته آغاز شد، شمشیر بازی در قالب المپیک‌های کهن و نوین همیشه وجود داشته و خوشحالیم که این موفقیت ها برای ورزش ایران در این رشته با سابقه بدست آمده است.

رییس فدراسیون شمشیربازی در ادامه درباره وضعیت تیم ملی در روزهای کرونایی و قرنطینه تاکید کرد: هر چند ورزشکاران ما آماده درخشش در المپیک بودند اما اکنون هم در شرایط قرنطینه خانگی برنامه‌های «پیمان فخری» سرمربی تیم ملی را اجرا می‌کنند اما هیچ تمرینی جای مسابقه و اردو را نمی‌گیرد. بنابراین امیدوارم هر چه زودتر بر ویروس کرونا غلبه کنیم.

باقرزاده با اشاره به امیدواری برای کسب سهمیه ای بیشتر گفت: در حالی ۴ سهمیه بدست آوردیم که هنوز به کسب سهمیه های اسلحه های فلوره و اپه امیدواریم. از المپین‌های فعلی هم برای درخشش در المپیک تابستان آینده حمایت کامل خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =