۲ هزار و ۷۰ بیمار کرونایی استان مرکزی در قرنطینه خانگی هستند

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ۲ هزار و۷۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در این استان اکنون پس از تشخیص پزشکی در قرنطینه خانگی به سر می‌برند و اقدامات و مراقبت‌های درمانی برای آنان انجام می‌شود.

دکتر «محمد جمالیان» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: شمار مبتلایان به کرونا و موارد بستری بیماران بدحال در موج سوم شیوع کووید ۱۹ در استان مرکزی  رو به افزایش است و مردم باید رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و دستورات بهداشتی را با جدیت دنبال کنند تا شرایط دشوار و نگران کننده کنونی  ابعاد وسیع‌تری پیدا نکند.

وی اظهار داشت: بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی ۲۳۰ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان مرکزی شناسایی شده که مجموع مبتلایان از آغاز بیماری (اسفند ۹۸) تاکنون در این  استان به ۱۲ هزار و ۷۲۷ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت:  ۳۰ بیمار کرونایی تنها در شبانه روز اخیر در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند و شمار بیماران بستری تحت درمان در مراکز بیمارستانی استان اکنون  ۱۸۱ نفر است و اگر شمار مبتلایان بدحال افزایش یابد مشکلات جدی در خدمات بستری خواهد بود.

دکتر جمالیان تاکید کرد: ۲۰۰ مورد جدید شناسایی شده کرونا در استان به صورت سرپایی  درمان شده‌اند و باید تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در قرنطینه خانگی بمانند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بیش از ۱۱ هزار و ۶۶۴ نفر از مبتلایان و بیماران بهبود یافته کرونا تاکنون از مراکز درمانی استان ترخیص شده‌اند.

 سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۴۲۵ هزار و ۴۸۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۴ هزار و ۴۷۸ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس در کشور بیان کرد: از ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و ۳۴۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۹۴ نفر از آنان بستری شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =