تلاش فرهنگیان در ایام کرونا شایسته تقدیر است

کرج - ایرنا- رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور گفت که تلاش فرهنگیان در زمان شیوع کرونا برای جبران خلاء آموزشی شایسته بود و رهبر معظم انقلاب در ۱۱ شهریور ماه  از همت والای این قشر قدردانی کردند.

سردار عباس مطهری روز دوشنبه درآیین بزرگداشت هفته دفاع مقدس در آموزش و پرورش استان البرز اظهار داشت: تلاش فرهنگیان چه به صورت مجازی و  برنامه ریزی‌های سخت برای پر کردن خلاء آموزشی نباید مغفول بماند.
وی ضمن قدردانی از زحمات جامعه فرهنگیان که در دوران کرونایی خدمات ارزنده ای انجام دادند، خاطرنشان کرد: دشمنان با ایجاد دوگانگی درآموزش با توجه به وضعیت کرونا سعی در تعطیلی مدارس چه در آزمون‌های خرداد و چه برای شروع مدارس داشتند که خوشبختانه با زحمات آموزش و پرورش و برنامه ریزی‌های صورت گرفته فرآیند تعلیم و تربیت با قوت ادامه یافت و درسال تحصیلی جدید آغاز شد.
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور بیان داشت: دانش آموزان از کودکی تا سنین نوجوانی که در مدرسه تحصیل می‌کنند با توجه به شرایط سنی به دنبال قهرمان های پر قدرت ساخته شده برون مرزی می‌روند و اینها را الگو قرار می‌دهند درحالی که شهدا الگوهای قدرت و قهرمانی هستند که باید به نسل نو معرفی شوند.
وی افزود: می توان با بیان خاطرات دلیری‌ شهدا  از جمله شهید همت، شهید ابراهیم هادی، شهید شاهرخ ضرغام  برای کودکان و نوجوانان سخن گفت  تا این شهدای شجاع در دل این نوجوانان زنده نگه داریم و فرهنگ دفاع مقدس را به عنوان سکه رایج زندگی نسل آینده عرضه کنیم.
مطهری گفت: باید قدرت، دفاع مقدس را با ابزارهای هنری، فناوری و رسانه فرآوری کنیم .
وی تاکید کرد: با استفاده از این ابزارها و از جمله فضای مجازی باید دانش آموزان را با دفاع مقدس آشنا کنیم تا بتوانند بیشتر با شهدا انس بگیرند. باید در فضای مجازی عملیات طراحی کنیم تا احساس قدرت را یاد بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =