بازدید مدیرکل هنرهای نمایشی از تماشاخانه‌های خصوصی

تهران- ایرنا- مدیرکل هنرهای نمایشی با حضور در تئاتر مستقل تهران، تماشاخانه نوفل لوشاتو، پردیس تئاتر شهرزاد و تماشاخانه مهرگان، با مدیران این تئاترهای خصوصی در حوزه خسارت‌های ایام تعطیلی سالن‌ها در دوران کرونا و موارد دیگر گفت‌وگو کرد.

قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همراهی رضا بصیرت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی و محسن حسن‌زاده مدیر روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی دیروز (یکشنبه، ۳۰ شهریور) به چهار تماشاخانه خصوصی رفت و از نزدیک از فعالیت‌های این مجموعه‌ها مطلع شد.

قادر آشنا در این بازدید سه‌ساعته ضمن دیدار از ظرفیت‌های موجود در چهار تماشاخانه خصوصی تئاتر مستقل تهران، تماشاخانه نوفل لوشاتو، پردیس تئاتر شهرزاد و تماشاخانه مهرگان با مدیران آن‌ها گفت‌وگو و بر حمایت از تئاترهای خصوصی تاکید کرد.

به صورت مستمر پیگیر طرح‌های حمایتی

مدیرکل هنرهای نمایشی گفت: تلاش شما برای روشن نگاه داشتن چراغ تئاتر بسیار ارزشمند است. بنده هم مستمر پیگیر طرح‌های حمایتی از گروه‌های نمایشی و تماشاخانه‌های خصوصی هستم و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنم.

آشنا ظرفیت تئاترهای خصوصی را فرصتی برای فضای فرهنگ و هنر کشور برشمرد و ادامه داد: وجود این چهار تماشاخانه در کنار مجموعه‌های دولتی، هویت ویژه‌ای به این منطقه از شهر داده و اثرگذاری این موضوع در آینده بیشتر به چشم می‌آید.

در این دیدار مدیرکل هنرهای نمایشی در جریان مشکلات این تماشاخانه‌ها قرار گرفت و تأکید کرد بنا بر بضاعت و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود از جریان تئاتر خصوصی کشور حمایت خواهد کرد.

طبق برنامه‌ریزی روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، بازدید مدیرکل هنرهای نمایشی از تماشاخانه‌های خصوصی در روزهای آینده و به تناوب ادامه خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =