بانوی جهانگرد ایرانی: در جاده صلح جهانی روح امید را رواج می‌دهم

تهران- ایرنا- بانوی پیام‌آور صلح با بیان اینکه پیاده‌روی به سراسر جهان را با شعار «جاده صلح جهانی ۲۰۲۰» از میدان آزادی تهران به سمت موزه صلح آغاز می‌کنم، گفت: در این مسیر همراهی همه مردم دنیا را دارم و روح امید، عشق و دوستی را رواج می‌دهم.

پوپه مهدوی نادر روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا  درخصوص حرکت نمادین پیاده روی «جاده صلح ۲۰۲۰» به سراسر دنیا اظهار داشت: در این سفر با نام جاده صلح ٢٠٢٠ قرار است مسیر صلح را با پیاده‌روی از یک تا ١٠٠ کیلومتر در هر کشور ترسیم کنم. قدم ‌هایم را ثبت خواهم کرد و هر قدم را برای آبادانی مناطق محروم ایران و جهان می‌فروشم. حتی وقتی به آفریقا رسیدم هم قدم‌هایم را می‌فروشم و در آنجا نظاره‌گر این هستم تا این مبلغ برای مناطق محروم هزینه شود.

وی با اشاره به اینکه قبل از آغاز سفر ۲۰۰ قدمم را خریدند، افزود: توانستم درآمد حاصل از آن را صرف روستایی محروم از لوله کشی و سروس بهداشتی  در سیستان و بلوچستان  کنم و ۸۰ درصد این کار در این روستا انجام شد. همچنین یک ایرانی خیر ساکن آمریکا پیش از آنکه قدم‌هایم را شروع کنم، ۶۰۰ قدمم را خرید و بدنبال ساخت کارگاه صنایع دستی در این روستا هستم.  

این پیام‌آور صلح با بیان اینکه زمان این پیاده روی به سراسر دنیا سه سال پیش بینی شده است، گفت: با توجه به بحران کرونا ممکن است این قدم ها پیوسته نباشد. ۶ ماه است که منتظرم از ایران به ترکیه بروم. امروز نیز همزمان با سالگرد آغاز جنگ تحمیلی قدم های نمادین را دور میدان آزادی برداشتم و فردا ساعت ۱۰ صبح به سمت موزه صلح تهران حرکت می کنم و هر روز با یک هموطن هم قدم می شوم. همچنین پس از این پیاده روی راهی سیستان و بلوچستان می شوم تا برای احداث کارگاه کمک کنم و پس از آن در حاشیه خلیج فارس پیاده‌روی خواهم داشت.

وی ادامه داد: کرونا اجتناب‌ناپذیر است و این سفر هم ریسک دارد اما نمی‌توانم به خاطر آن سفر صلح را متوقف کنم. این قضیه می‌تواند برای مردم انگیزه‌ای در راستای امید، عشق و صلح باشد. قبل از کرونا می‌خواستم در هر کشوری یک همراه داشته باشم اما الان این قضیه مقدور نیست و باید تنها سفر کنم. خیلی سبک سفر می‌کنم و فقط یک دست لباس با خود می‌برم و حتی کیسه خواب هم ندارم. حتما پیش از رسیدن به هر کشوری به دلیل موارد امنیتی هتل و اقامتگاه را رزرو خواهم کرد.

مهدوی نادر خاطرنشان کرد: ۶ ماه گذشته به واسطه اخباری در مجله‌ای آمریکایی به عنوان ۹ زن توانمندی که سرنوشت جهان را تغییر می‌دهند، شناخته شدم. حداقل باید با رییس جمهور ۱۰ کشور اروپایی دیدار داشته باشم.

وی درباره سفری که در سال ۸۲ با دوچرخه به سراسر دنیا داشت، خاطرنشان کرد: در این سال همزمان با انفجار اولین بمب آمریکا در عراق سفری به دور دنیا با دوچرخه با شعار عشق، دوستی و صلح جهانی و سه هدف جمع آوری پول برای یتیمان در کشورهای مسیر، آشنایی با فرهنگ اقوام و نشانه‌های خداوند با جهان هستی انجام دادم که این سفر ۱۶ ماه و چهار روز به طول انجامید.

این پیام‌آور صلح تصریح کرد: سال‌ها ورزشکار بودم و گرچه با دوچرخه دور دنیا رکاب زدم اما دوچرخه‌سوار نیستم و کوهنوردم و ورزش رزمی کیک باکسینک هم کار می‌کنم.

وی عنوان کرد: در تجربه قبلی سفر به دور دنیا با دوچرخه، یونسکو به من گفت که شنیدیم یک ایرانی در حال سفر به دور دنیا است. به همین دلیل من را به فستیوال صلح جوانان در کره جنوبی به عنوان مهمان افتخاری دعوت کرد و همان جا به عنوان چهره صلح انتخاب شدم. همچنین در سال ۸۶ یاهو اعلام کرد که حساب کاربری ایران را می‌بندد بنابراین به آمریکا سفر کردم و بعد از یک هفته تلاش حساب کاربری بسته نشد. امیدوارم بتوانم با این سفر تغییری ایجاد کنم و انگیره‌ای برای زنان جهان باشم. همه ما توانایی های زیادی داریم و می توانیم روح امید را رواج دهیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =