نیروی انتظامی برای حفظ امنیت شبانه روز در جهاد است

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به نقش نیروی انتظامی در تامین امنیت اجتماعی، گفت: پلیس برای تامین، برقراری و حفظ امنیت جامعه در طول شبانه روز در جهاد است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی روز دوشنبه در دیدار فرماندهان انتظامی و مرزبانی کردستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک فرا رسیدن چهلمین سالگرد دفاع مقدس اظهار داشت: نیروی انتظامی و مرزبانی زحمات زیادی در سطح کشور و استان برای تامین امنیت و برخورد با ناهنجاری‌ها انجام می‌دهند.

نماینده ولی فقیه در کردستان به یکی از ملاک‌ها و معیارهای حضرت علی(ع) پیرامون کار و انتخاب شغل اشاره کرد و افزود: امام علی (ع) هر وقت میان انتخاب ۲ شغل قرار می‌گرفت، سخت‌ترین را انتخاب می‌کردند، بنابراین انسان‌های شایسته از جمله پلیس نیز در میان کارها، سخت‌ترین شغل‌ها را انتخاب می‌کنند.

وی با قدردانی از تلاش‌ها و اقدامات مجدانه و دلسوزانه عوامل انتظامی در راستای تامین نظم و امنیت جامعه یادآور شد: نیروهای انتظامی و امنیتی امروز در جای جای این سرزمین اسلامی حضوری موثر و فعال داشته و در راستای تامین امنیت تلاش می‌کنند.

حجت الاسلام پورذهبی تاکید کرد: با توجه به برخی از مسائل و مشکلات موجود، برخورد با برهم زنندگان نظم و امنیت در جامعه یک امر بدیهی است چرا که زندگی در محیطی امن توام با آرامش مطالبه به حق مردم است.

وی با تاکید بر اینکه توسعه در بستر امنیت مفهوم حقیقی خود را پیدا می‌کند، گفت: جامعه‌ای که امنیت نداشته باشد بطور قطع و یقین به توسعه پایدار دست نخواهد یافت.

نماینده ولی‌فقیه در کردستان با بیان برخی جرایم و آسیب‌های اجتماعی در استان و اینکه باید علت آسیب‌های اجتماعی و راهکارهای مقابله بررسی شود، اضافه کرد: نیروی انتظامی در برخورد با هنجارشکنان و مخلان نظم و امنیت باید مقتدر و در چارچوب قانون عمل کند.

افزایش ۴۳ درصدی کشفیات کالای قاچاق نسبت به سال گذشته

فرمانده انتظامی کردستان نیز در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس اظهار داشت: استان کردستان همواره مورد طمع دشمنان بوده و گروهک‌های ضدانقلاب از اوایل انقلاب تاکنون علیه نظام تحرکات و اقدامات خرابکارانه‌ای داشته که توطئه‌های آنان خنثی شده است.

سردار علی آزادی با بیان اینکه نیروی انتظامی در کنار دیگر دستگاه‌های امنیتی به‌عنوان متولی امنیت، برای حفظ آسایش مردم با هرگونه اقدام خرابکارانه و تحرکات دشمنان برخورد خواهد کرد، افزود: قاچاق کالا، تاثیر فضای مجازی، فعالیت رسانه‌های معاند نظام و تبلیغات دروغین جوانان ما را تهدید می‌کند.

وی پیشگیری از ناامنی و استقرار نظم و امنیت را ماموریت اصلی پلیس دانست و گفت: آمارها حاکی از ارتقای شاخص‌های امنیتی در استان است که این موفقیت در سایه تلاش دستگاه‌های انتظامی، امنیتی، همکاری و مشارکت خوب مردم با پلیس بدست آمده است.

فرمانده انتظامی کردستان با اشاره به کشف بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان کالای قاچاق از ابتدای سال جاری تاکنون اضافه کرد: کشف کالای قاچاق در این استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴۳ درصد افزایش داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =