فرماندار گناباد: روحیه مقاومت و ایثار باید بین دانش‌آموزان تبیین شود

گناباد- ایرنا- فرماندار گناباد گفت: روحیه مقاومت و ایثار و پایداری به عنوان یک اصل مهم باید بین دانش‌آموزان به عنوان آینده سازان جامعه تبیین شود.

حامد قربانی روز دوشنبه در نخستین روز هفته دفاع مقدس و مراسم زنگ ایثار و مقاومت در مدارس گناباد افزود: باید دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی و رشادتهای رزمندگان اسلام و شهدا و ایثارگان در جبهه های نبرد حق علیه باطل برای مردم  از جمله دانش‌آموزان بیان شود و آنان با این افتخارات آشنا گردند.

وی ادامه داد: دفاع مقدس تنها منحصر به هشت سال جنگ تحمیلی نبود بلکه دشمنان که پیروزی انقلاب اسلامی را مغایر سیاست‌های خصمانه خود می‌دیدند از روزهای آغازین این انقلاب بر دامنه عداوتهای خود علیه کشور ما افزودند و این دشمنی ها همچنان با تشدید تحریم‌های ظالمانه اقتصادی ادامه دارد و حتی در شرایط شیوع ویروس همه گیر کرونا دارو ها را هم مشمول تحریم‌های خود قرار داده‌اند.

فرماندار گناباد گفت: جنگ نظامی با دشمنان به اتمام رسیده ولی جنگ اقتصادی با قوت ادامه دارد و ملت ایران همچنان در همراهی خود با نظام جمهوری اسلامی ایستاده‌اند.

وی با اشاره به مشکلات و شرایط سخت اقتصادی برای مردم افزود: مقاومت هزینه هایی دارد ولی این هزینه ها را تحمل می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم در عزم مردم خللی به وجود آید و عزت و عظمت و استقلال و امنیتی که به واسطه رشادتهای شهدا و ایثارگران در دوران دفاع مقدس به دست آوردیم به ما اجازه نمی‌دهد در مقابل دشمنان کوتاه بیاییم.

قربانی ادامه داد: امسال در شرایطی هفته دفاع مقدس را گرامی می‌داریم که با گذشت ۴۰ سال از آغاز جنگ تحمیلی این افتخارآفرینی ها همچنان در یادها مانده و بر تارک افتخارات این مرز و بوم می‌درخشد.

بیش از یکصد برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در شهرستان گناباد برگزار می‌شود.

شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =