۳۱ کیلومتر از رودخانه‌های دیواندره لایروبی شد

سنندج - ایرنا - مدیر اداره منابع آب دیواندره از لایروبی و ساماندهی ۳۱ کیلومتر از مسیر رودخانه‌های دیواندره از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

به گزارش ایرنا، محمد محمدی روز دوشنبه با اشاره به اینکه رودخانه های کرفتو، گلانه، غیاث آباد و کوله از جمله مناطقی است که برای اولین بار لایروبی شدند، اظهار داشت: بیشترین مسافت لایروبی مربوط به رودخانه های قزل اوزن و چم دیواندره به طول ٢١ کیلومتر است.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف مهم شرکت آب منطقه‌ای حفاظت و صیانت از رودخانه‌ها و منابع آب‌های سطحی است، افزود: اغلب رودخانه‌های مهم و و بزرگ استان در شهرستان دیواندره واقع شده که بیشتر آنها از کوه‌های چهل چشمه، سرچشمه می‌گیرند.

مدیر اداره منابع آب دیواندره به شناسایی و مطالعات مناطق سیل خیز این شهرستان اشاره کرد و گفت: مهمترین عملیات و کارهایی که برای کنترل سیلاب و حفظ  رودخانه‌ها انجام شد، تعریض بستر، لجن برداری، تحکیم پایه پل‌ها، ایمن‌سازی منازل واقع در مجاورت رودخانه‌ها و از همه مهمتر هدایت آب به یک مسیر مشخص بوده است.

محمدی یادآور شد: در حال انجام کارهای مطالعاتی و مهیا کردن ماشین آلات مورد نیاز برای ساماندهی رودخانه‌های روستاهای پاپاله، مرادقلی و جیران مینگ مورد نیاز هستیم و امیدواریم در ماههای آینده سال جاری لایروبی و ساماندهی این مناطق نیز انجام شود.

وی اضافه کرد: برنامه‌های مشخصی برای دیگر رودخانه‌های این شهرستان در دستور کار قرار گرفته که عملیات لایروبی و ساماندهی این رودخانه‌ها نیز در آینده نزدیک به مرحله اجرا خواهد رسید.

شهرستان دیواندره در ۹۰ کیلومتری شمال سنندج واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =