مجموعه اشعار فاطمه قاسمی نویسنده کرمانشاهی منتشر شد

کرمانشاه- ایرنا- انتشارات دیباچه اولین مجموعه شعر «فاطمه قاسمی» با نام «شعر شدم گرچه نمی‌خوانیم» که شامل اشعار کلاسیک در قالب‌های غزل، دوبیتی و رباعی است را منتشر و روانه بازار کرد.

این کتاب ۷۵ صفحه‌ای که در هزار نسخه منتشر شده با قیمت ۱۵ هزار تومان در کتابفروشی حافظ کرمانشاه و کتابفروشی نیما در شهر ری در اختیار علاقه‌مندان قرار دارد.

قاسمی روز سه شنبه درخصوص چاپ اولین کتاب شعرش به خبرنگار ایرنا گفت: از همان کودکی در کنار پدر که شاهنامه را به زبان کردی برای ما می خواند، علاقه مند به شعر شدم و عشق پدرم به شعر و کتاب‌خوانی باعث شکوفایی ذوق شاعرانگی در من شد.

وی افزود: در مدرسه به مناسبت های مختلف در مسابقات شعر شرکت می‌کردم و همیشه مقام می آوردم و جایزه اول در شعر همیشه متعلق به من بود هرچند من به خاطر جایزه شعر نمی گفتم و از روی عشق و علاقه در مسابقات شرکت می‌کردم اما کسب مقام و جایزه هم بی تاثیر نبود و انگیزه برای ادامه کارم می‌شد.

این نویسنده کرمانشاهی ادامه داد: متاسفانه به فکرم نمی رسید که اشعارم را در جایی پاک نویس کنم و نگه دارم، خیلی از اشعارم که هم زیبا سروده بودم و در مسابقات شعر مقام اول را کسب کرده بود الان ندارم.

قاسمی در خصوص عوامل بازگشت دوباره و گردآوری اشعارش هم گفت: حدود یک سال پیش با آقای رضا جمشیدی که از شاعران و نویسندگان برجسته کرمانشاهی است آشنا شدم؛ تشویق های ایشان باعث شد که یک بار دیگه شعر را به طور جدی دنبال کنم و در فرصت کمی که داشتم توانستم حدود ۱۸ غزل و ۶۱ رباعی و دوبیتی را آماده و برای چاپ بفرستم.

وی در پایان گفت: من علاوه بر شعر فارسی اشعار زیادی را به زبان کردی کرمانشاهی هم سرودم که امیدوارم روزی این کتاب هم چاپ شود.