سفیر ایران در پاکستان: زبان قلدری و زورگویی آمریکا شکست خورده است

اسلام‌آباد - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان در واکنش به اقدامات ضد ایرانی دولت ترامپ، زبان قلدری و زورگویی واشنگتن را شکست خورده دانست و گفت: اقدامات مغایر با هنجارهای بین المللی کاخ سفید علیه ایران به مثابه رانندگی بی‌پروا در مسیر اشتباه بوده و سیاست فشارحداکثری علیه ایران در حقیقت انزوای کامل آمریکا را رقم زده است.

به گزارش ایرنا،  «سید محمدعلی حسینی» روز دوشنبه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: فشارحداکثری کاخ سفید بر ایران منجر به انزوای کامل ایالات متحده شده است.

وی افزود: به چالش کشیدن قوانین و هنجارهای بین المللی، ناکامی در یارگیری و استفاده از مجامع چندجانبه برای مخالفت با ایران، توسل به زبان شکست خورده زورگویی و قلدری مانند رانندگی بی‌پروا در یک مسیر اشتباه می‌باشد.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ترامپ بامداد یکشنبه به وقت تهران با صدور بیانیه‌ای و به رغم مخالفت جهانی، در اقدامی یکجانبه مدعی شد که تمام تحریم‌های سازمان ملل از جمله تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران از سر گرفته شده است. ادعای بی‌اساسی که با واکنش گسترده جامعه جهانی روبرو شد.

از سوی دیگر ادعای واهی دولت ترامپ مبنی بر بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران که به اذعان رسانه‌های آمریکایی با اهداف تبلیغات انتخاباتی در آستانه انتخابات ۱۳ آبان آمریکا اعلام شده، موجی از انتقادات جهانی را به دنبال داشته است.

این ادعا پس از آن مطرح شد که چندی پیش شورای امنیت سازمان ملل با رد قاطعانه پیش‌نویس قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران، مخالفت صریح خود را با آن اعلام کرد و به‌جز آمریکا، تنها دومینیکن به آن رأی مثبت داد. تمام اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به‌ غیراز دومینیکن، به همراه ریاست این شورا اعلام کرده‌اند که آمریکا به دلیل خروج از برجام در جایگاهی نیست که بتواند مکانیسم ماشه را فعال کند و شورای امنیت هیچ اقدامی در این خصوص نخواهد کرد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha