۳۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۹
کد خبرنگار: 2212
کد خبر: 84048744
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از کهگیلویه و بویراحمد

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: آب آشامیدنی مناطق سرآبتاوه، تل خسرو، موردراز و نرگاه واقع درحومه شهر یاسوج فردا سه شنبه یکم مهر ماه به مدت ۸ ساعت قطع خواهد بود.

علی محمد غریبی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قطعی آب در این مناطق به سبب بهسازی و توسعه شبکه توزیع، از ساعت ۸ صبح تا ۱۶ عصر قطع خواهد بود.

وی از تمامی ساکنین مناطق مذکور خواست تا قبل از قطعی آب اشامیدنی تدابیر و اقدامات لازم جهت ذخیره سازی آب مورد نیاز و همچنین همکاری های مقتضی را نسبت به صرفه جویی در مصرف آب در زمان انجام عملیات بهسازی و توسعه‌ شبکه توزیع آب انجام دهند.


مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: همکاران تلاشگرمان در امور آب و فاضلاب شهرستان بویراحمد تمامی سعی و تلاش خود را به کار بسته تا عملیات کاری مورد نظر درکمترین بازه زمانی ممکن انجام گیرد.

غریبی عنوان کرد: این احتمال که تا ساعاتی پس از اتمام عملیات کاری مورد نظر، افت فشار آب در برخی از خیابان های مناطق وجود دارد.

 وی از مشترکین آب در استان خواست که از دست کاری تاسیسات و شیرآلات خودداری کرده تا افت فشار هر چه سریع تر برطرف و جریان آب در شبکه توزیع در کمترین زمان ممکن به روال عادی برگردد. 

جولان بی محابای کرونا در کهگیلویه و بویراحمد 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شمار قربانیان کرونا در استان به ۱۲۰ نفر رسیده است.

پرویز یزدان پناه افزود: ۲۸۵ بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۱۸ نفر مبتلای قطعی می باشند. 

وی تاکید کرد: ۱۹ بیمار کرونایی نیز دربخش آی سی یو بیمارستان‌های استان تحت درمان هستند و تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۶۳۰۸ مورد گزارش شده است.

یزدان پناه ابراز داشت: استفاده همگانی از ماسک در این دوران یکی از اقدامات مهم پیشگیرانه ای است که می تواند شیوع برخی بیماری های تنفسی ویروسی از جمله کرونا را محدود کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: استفاده از ماسک به تنهایی برای تامین سطح مناسبی از محافظت کافی نیست و سایر اقدامات نیز باید در کنار آن اتخاذ شود.

وی گفت: اگر شاهد همکاری شهروندان در اجرای اقدامات منجر به قطع زنجیره انتقال کروناویروس باشیم، بدون شک می‌توان از این مرحله سخت عبور کرد.

یزدان پناه تصریح کرد: چنانچه بیش از  ٩٠ درصد شهروندان رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی را ننمایند بدون تردید در سه تا چهارماه آینده، شرایط دشواری را تجربه خواهیم کرد.

ثبت نام مشاغل خانگی کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد

رئیس جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ثبت‌نام متقاضیان مشاغل خانگی در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در این استان آغاز شده است.

سید محمد قائم کاظمی بیدک افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  تصمیم دارد با همکاری جهاد انشگاهی بعنوان یک نهاد توسعه ای، این طرح را در ۳۱ استان کشور و به منظور کمک و رونق اقتصاد خانوار، تحقق شعار سال و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور تعمیم دهد.

کاظمی بیدک تصریح کرد: اجرای این مهم را جهاد دانشگاهی واحد کهگیلویه  و بویراحمد عهده دار بوده است.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: علاقه‌مندان باید در زمان مقرر در سامانه  inhb.ir اقدام به ثبت نام کنند.

کاظمی بیدک ابراز داشت: ثبت‌ نام از روز پنج‌شنبه ۶ شهریور آغاز و به مدت یک ‌ماه ادامه خواهد داشت و شرایط متقاضیان ثبت نام در طرح حداقل سن ۱۸ سال، بومی استان محل ثبت نام، نداشتن اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی می باشد.

رئیس جهاددانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: هدف از اجرای این الگو تعامل با دستگاه͏ های اجرایی و بخش خصوصی دخیل در اجرای طرح و ارائه خدمات آموزش و مشاوره حضوری و غیرحضوری به متقاضیان مشاغل خانگی، توانمندسازی  و اتصال به بازار و ایجاد زیرساخت های بازاریابی و فروش محصولات مشاغل خانگی و ایجاد امکان و تسهیل نظارت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر فرآیند اجرای از طریق نرم͏ افزار کنترل پروژه و بازدیدهای میدانی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =