دوران دفاع مقدس دانشگاه اخلاق و معنویت بود 

یاسوج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج با تبریک آغاز هفته دفاع مقدس و پاسداشت رشادت های مثال  زدنی شهدا و رزمندگان در آن دوران، گفت: هشت سال دفاع مقدس برای ملت ایران دانشگاه اخلاق، معنویت و انسان سازی بود. 

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی روز دوشنبه در همایش نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: شهدا و رزمندگان ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس دارای انگیزه الهی بودند و هیچگونه دلبستگی دنیوی  نداشته و به تمامی مادیات پشت پا زدند. 

وی افزود: دوران دفاع مقدس جنگ رو در رو و تمام عیار تمامی مستکبران جهان و اهل زر، زور و تزویر با ملت ایران بود. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: دشمنان نمی توانستند شکوه، عزت و عظمت ملت ایران را تحمل کنند و به همین دلیل نیز برای تضعیف نظام و انقلاب جنگ هشت ساله را به راه انداختند. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: برخی اهداف مهم راه اندازی جنگ هشت ساله از سوی استکبار جهانی علیه ایران اسلامی شامل ساقط کردن نظام نوپا، اشغال خاک کشور و ایجاد امنیت لازم برای رژیم جعلی، نامشروع و غاصب صهیونیستی بوده است.  

وی ابراز داشت: ملت ایران به فرمان امام خمینی (ره) برای مقابله با دشمنان تا بن دندان مسلح به میدان آمدند و با مقاومت مثال زدنی خود به پیروزی رسیدند اما رژیم بعث عراق سرنگون شد.  

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: دلایل اصلی پیروزی ملت ایران در دوران دفاع مقدس شامل ایمان و معنویت، وحدت و انسجام و پیروی از ولایت فقیه است. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی اظهار داشت: عزت، عظمت، صلابت، شکوه و اقتدار امروز کشور مرهون ایستادگی جانانه ملت ایران در دوران دفاع مقدس است. 

وی افزود: دوران دفاع مقدس برای ملت ایران عبرت آموز است و با بهره گیری از تجارب ارزشمند آن بهتر می توان مقابل تحریم ها و دشمنی های استکبار جهانی ایستاد. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: دشمنان بدانند که در صورت تعدی به ایران اسلامی پاسخ کوبنده  ای دریافت خواهند کرد.     

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: پیشکسوتان جهاد و مقاومت کشور و کهگیلویه و بویراحمد به عنوان مجاهدان و قهرمانان این  سرزمین باید همواره تکریم شوند و رشادت های آنان نیز هرگز فراموش نمی شود. 

وی ابراز داشت: این افراد برای صیانت از نظام و انقلاب انواع ایثارگری ها و فداکاری ها را انجام دادند و تجلیل از آنان نیز نباید تنها مختص هفته دفاع مقدس باشد. 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: جنگ هشت ساله استکبار جهانی علیه ایران اسلامی ناجوانمردانه، همه جانبه و گسترده بود. 

حسین کلانتری اظهار داشت: رژیم بعث عراق از سوی قدرت های شرق و غرب همراهی و حمایت می شد اما ملت ایران با دست خالی و  توکل به خدا و به کمک نیروی ایمان و معنویت مقاومت کرده و پیروز شدند. 

وی افزود: ملت تازه انقلاب کرده ایران می خواست بر سرنوشت خود حاکم باشد اما سران استکبار جهانی مخالف چنین امری بودند و به همین دلیل نیز جنگ هشت ساله را طراحی و راه اندازی کردند. 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: سران رژیم بعث عراق به خیال واهی خود گمان می کردند که می توانند در مدت زمان کوتاهی ابران  اسلامی را تصرف کنند. 

کلانتری عنوان کرد: شیرمردانی از کشور و کهگیلویه و بویراحمد که نماد غیرت، صلابت و مردانگی بودند با کمترین امکانات وارد میدان شده و  با مجاهدت های مثال زدنی خود هیمنه پوشالی دشمنان را شکستند.  

وی ابراز داشت: رشادت های تحسین برانگیز شهدا و رزمندگان در دوران دفاع مقدس برای صیانت از نظام و انقلاب و فراهم کردن زندگی عزتمندانه برای ملت ایران بود.   

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ملت ایران در دوران دفاع مقدس برای حفظ ارزش های دینی جنگیدند و الگوی اصلی آنان قیام خونین  عاشورا بود و رمز ماندگاری دفاع مقدس نیز همین است. 

کلانتری اظهار داشت: هم اینک ایران اسلامی برخلاف میل دشمنان یک کشور سربلند، مستقل و مقتدر در منطقه خاورمیانه و جهان است. 

وی افزود: این سربلندی، استقلال و اقتدار هزینه هایی نیز دارد که ملت ایران حاضر به پرداختن آنها بوده و محکم تر و استوارتر بر آرمان های به حق خود می مانند. 

کلانتری بیان کرد: نیروهای مسلح ایران با پشتیبانی مردم و هدایت رهبر معظم انقلاب به عنوان فرمانده کل قوا در صحنه حاضر بوده و آماده هر نوع جانفشانی در راه نظام و انقلاب هستند. 

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: دوران دفاع مقدس برکات متعددی داشت که یکی از آنها گسترش روزافزون بیداری اسلامی بین آزادیخواهان جهان و الگوگیری جبهه مقاومت از آن است. 

سردار حمید خرمدل اظهار داشت: آن دوران طلایی و پرافتخار اثبات کرد که می توان با کمترین تجهیزات نظامی و به کمک نیروی ایمان و معنویت مقابل استعمار، استکبار و استبداد تا بن دندان مسلح ایستاد و به پیروزی رسید. 

وی افزود: فرماندهی امام خمینی (ره) و رهنمودهای حکیمانه ایشان سبب بروز اتفاقات مهمی از سوی شهدا و رزمندگان ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس شد به طوری که تمامی معادلات و محاسبات سران شرق و غرب به عنوان حامیان اصلی رژیم بعث عراق به هم ریخت. 

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ایران اسلامی هم اینک در اوج عزت بوده و دشمنان نمی توانند کوچکترین خدشه ای به آن  وارد کنند و ادعای آمریکا برای حمله نظامی به کشور نیز تنها یک بلوف سیاسی است.    

سردار خرمدل عنوان کرد: کشور هر چه قدر توسعه و پیشرفت در زمینه های مختلف دارد نتیجه مقاومت و ایستادگی ملت ایران در دوران  دفاع مقدس بوده و مرهون خون شهدا و رشادت های رزمندگان است. 

وی ابراز داشت: کشور امروزه با انواع جنگ ها مواجهه است که با الگو گرفتن از دوران دفاع مقدس می توان تمامی آنها را با موفقیت پشت  سر گذاشت. 

سردار خرمدل گفت: تمامی نیروهای مسلح ایران اعم از سپاه، ارتش و بسیج در دوران دفاع مقدس حماسه آفرینی کردند و قشرهای  مختلف مردم نیز به طور همه جانبه همکاری می کردند. 

برنامه های متنوع مذهبی و فرهنگی از جمله خاطره گویی دوران دفاع مقدس و رونمایی از چهار عنوان کتاب دفاع مقدس در این همایش  اجرا شد. 

قشرهای مختلف مردم، خانواده شهدا، جامعه ایثارگران، فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از مسؤولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در  این همایش حضور داشتند. 

۶۰۰ رزمنده دوران دفاع مقدس شهرستان بویراحمد در این همایش با لوح سپاس و جوایز ارزنده تجلیل شدند. 

کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس یک هزار و ۸۸۰ شهید، ۳۱۶ آزاده و افزون بر ۹ هزار جانباز تقدیم نظام و انقلاب  کرده است. 

۳۱ شهریورماه تا ۶ مهرماه هر سال به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =