۳۸۶ دستگاه خودرو به ناوگان حمل و نقل عمومی مشهد افزوده شده است

مشهد- ایرنا- عضو کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی مشهد گفت: در سه سال گذشته ۳۸۶ دستگاه اتوبوس و مینی بوس به ناوگان حمل و نقل عمومی این کلانشهر افزوده شده ‌است.

مجتبی بهاروند روز دوشنبه در نطق پیش از دستور یکصد و ششمین نشست علنی شورای اسلامی مشهد افزود: در این مدت خدمات اجتماعی فراوان علاوه بر تامین امکانات مد نظر بوده، ۶۰ سفر رایگان تاکسی و ۶۰ سفر رایگان ماهیانه با قطار شهری برای توانیابان انجام شده و اخذ عوارض آنلاین و صدور الکترونیکی بلیت سفرهای برون شهری برای کوتاه کردن دست دلالان و واسطه‌ها اجرا شده ‌است.

وی ادامه داد: به رغم افزایش هزینه‌های اجرای خطوط قطارشهری از هر کیلومتر ۲۰۰ میلیارد تومان به ۸۰۰ میلیارد تومان، احداث خطوط مترو معطل نمانده، خط ۲ قطارشهری به بهره‌برداری رسیده، حفاری خط سوم در حال انجام است که تا پایان سال امید است ۱۵ کیلومتر آن به بهره برداری برسد، خط سوم و چهارم آن نیز در آینده در میدان شهدا به هم می‌رسند و با ساخت تقاطع ها و پل های مختلف شهر مشهد از ترافیک روان و ایمن برخوردار خواهد شد.

عضو کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی مشهد گفت: هم اکنون این کلانشهر تبدیل به کارگاه بزرگ برای حل مشکلات باقیمانده ترافیکی شده ‌است.

وی افزود: در بخش گسترش حمل و نقل پاک و دوچوخه سواری رتبه نخست کشور را داریم و برای اجرای ۲۵۰  کیلومتر خطوط ویژه دوچرخه سواری برنامه ریزی شده که تاکنون در یک مرحله ۱۲۰ و در یک مرحله دیگر ۶۰ کیلومتر از این خطوط ایجاد شده است در حالی که شهر تهران دارای ۶۰ کیلومتر خطوط ویژه دوچرخه سواری است.

کلانشهر مشهد دارای بیش از ۳.۵ میلیون نفر جمعیت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =